Na sončno soboto, 29. marca 2014, se nas je na planinskem orientacijskem tekmovanju Rogatec 2014 zbralo več kot 100! Optimizma in zagnanosti v takem vremenu seveda ni manjkalo, dobre volje pa tudi ne!
Tekmovanje je potekalo v absolutni konkurenci po posameznih kategorijah, pri tem pa so se štele točke za napredovanje le ekipam, ki tekmujejo v planinski orientacijski ligi Rogaška. Na sobotni tekmi so se zbrale tekmmovalne ekipe iz planinskega društva “Boč” Kostrivnica, PD Slivnica pri Celju, PD Vitanje, PD Zagorje ob Savi in ekipa skavtov iz Ptuja. Razumljivo je, da so ptujski skavti in tekmovalci iz Zasavske lige tekmovali izven konkurence. Vodja planinskega orientacijskega tekmovanja je bil Dušan Poslek, ki je odlično speljal pripravo in izvedbo tekme skupaj z organizacijskim odborom tekmovanja.
Utrinke smo natrosili v galeriji.

V nedeljo, 16. marca 2014, nam je bilo vreme res naklonjeno! Na topel (praktično res pomladanski) dan smo se povzpeli na vrh Hleviške planine v Idrijskem hribovju, pokukali na dvorišče gradu Gewerkenegg, se podali po opuščenih rovih rudnika živega srebra (po Antonijevem rovu), si ogledali Divje jezero in najkrajšo slovensko reko Jezernico, pa še rake za pogon kamšti! Po idrijskem nas je pohajalo 16 otrok in 14 odraslih.
… smo začeli s pohodom do planinskega doma pod Donačko goro, nadaljevali pa s pesmijo, obiskal in obdaril nas je Miklavž, spekli smo piškote, risali po majicah, se zabavali dolgo v noč, naslednji dan pa obiskali vrh Donačke gore. Snežaki, ki smo jih pred kosilom ustvarili, se v mrazu zunaj kar dobro počutijo!





