Obveščanje

Do ažurnih informacij v zvezi z izleti in ostalimi dogodki, ki jih prireja ali pri njih sodeluje naše planinsko društvo, lahko pridete na naslednje načine:

• redno spremljajte objave neposredno na naši spletni strani (to je stran, na kateri se trenutno nahajate 😉 ),
  • oglejte si koledar dogodkov, na katerega se lahko tudi naročite v programu na vašem računalniku (npr. Microsoft Outlook, Apple Calendar) ali preko spletnega koledarja (npr. Google Calendar),
  • spremljajte objave na spletni strani preko bralnika novic (npr. Feedly), v katerega vnesete povezavo do vira novic RSS,
  • spremljajte našo stran na družbenem omrežju Facebook; objave na spletni strani društva se avtomatsko zrcalijo tudi na strani društva na omenjenem omrežju.

VABILO: Gora Oljka

Gora Oljka, Planinski dom in cerkev na gori

Gora Oljka (734 m) je kraški osamelec, ki se dviga nad nasadi hmelja v Spodnji Savinjski dolini. Dobro vidna z avto ceste med Vranskim in Celjem, pritegne nase več pogledov kakor marsikatera višja vzpetina v okolici. Je lepa razgledna točka, dostopna tudi z avtomobilom. Gora Oljka se v znanih dokumentih prvič omenja kot Križna gora že davnega leta 1243. Od sredine 17. stoletja je na vrhu gore stal velik križ, od leta 1753 pa tudi kapela sv. Jošta in sv. Neže. To omenja pogodba med šoštanjsko lastnico in polzelskim malteškim viteškim redom. Gora Oljka je dobila ime po sliki na glavnem oltarju cerkve sv. Križa, na kateri je znamenit baročni slikar Fortunat Bergant upodobil Jezusa na Oljski gori.
Tik pod vrhom Gore Oljke stoji planinski dom, v katerem se lahko okrepčamo, na vsak način pa se moramo povzpeti do cerkve in se prepustiti lepim razgledom. Na jugu na Posavsko hribovje, med drugim na Kum in Mrzlico, na zahodu na Menino, Golte, Smrekovec in Raduho, proti severu na Peco, Uršljo goro, Pohorje in Paški Kozjak. Lep je tudi pogled na Spodnjo Savinjsko dolino od Letuša do Celja, na del Zgornje Savinjske doline z Mozirjem in na del Šaleške doline z Velenjem. Kot znamenita planinska točka je Gora Oljka vključena v Savinjsko, Šaleško in Polzelsko planinsko pot ter planinsko pot Po poteh Andraža.

Izlet bo vodil vodnik PZS Nedelko Kuhar (041 763 490), v soboto, 24. 2. 2018, pri katerem lahko dobite tudi dodatne informacije. Odhod bo ob 7. uri z avtobusne postaje v Rogatcu. Prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722), do četrtka, 22. 2. 2018.

Strošek prevoza je za mlade planince 8€, za člane 10€, za nečlane pa 15€. V primeru neugodne vremenske napovedi bo pohod pravočasno odpovedan.

Vabljeni!

1. Zimska idila in čar poezije Komentarji so izklopljeni za Zimska idila in čar poezije
  2. Obvestilo Komentarji so izklopljeni za Obvestilo
  3. Izleti v letu 2018 Komentarji so izklopljeni za Izleti v letu 2018