Obveščanje

Do ažurnih informacij v zvezi z izleti in ostalimi dogodki, ki jih prireja ali pri njih sodeluje naše planinsko društvo, lahko pridete na naslednje načine:

• redno spremljajte objave neposredno na naši spletni strani (to je stran, na kateri se trenutno nahajate 😉 ),
  • oglejte si koledar dogodkov, na katerega se lahko tudi naročite v programu na vašem računalniku (npr. Microsoft Outlook, Apple Calendar) ali preko spletnega koledarja (npr. Google Calendar),
  • spremljajte objave na spletni strani preko bralnika novic (npr. Feedly), v katerega vnesete povezavo do vira novic RSS,
  • spremljajte našo stran na družbenem omrežju Facebook; objave na spletni strani društva se avtomatsko zrcalijo tudi na strani društva na omenjenem omrežju.

Morske gore

Letošnja s snegom bogata zima se še ni prav dobro poslovila z Velebita, kamor smo kanili tik pred prvomajskimi prazniki, odgnalo je ni tudi veliko zanimanje udeležencev, ki so prosta mesta v kombiju zapolnili dober mesec pred izletom, še pred objavo kakršnega koli vabila (le-to se tako nikoli ni pojavilo na naši spletni strani…). No, par dni pred odhodom na Velebit se je izkazalo, da v višjih legah, kjer smo imeli namen hoditi, sneg še kar vztraja, tako da nam ni preostalo drugega, kot da smo na vrat na nos spremenili cilj izleta – mahnili smo jo tja, kjer snega zagotovo ne bo. Na Cres in Lošinj! V prvih dveh dneh (27. in 28. 4.) smo obiskali najvišja vrhova Cresa, to sta Sis (639 m; razgled na priloženi fotografiji spodaj) in Gorice (648 m), popoldne pa se še malo razmigali na pohodu iz mesta Cres do Sv. Salvadurja. V soboto smo imeli nekoliko daljši pohod – opravili smo krožno turo na Osorščico, ki smo jo malo začinili z odsekom zavarovane poti, ter obiskali njen vrh Televrin (588 m), ki je hkrati najvišja točka Lošinja. Nedelja je bila še bolj počitniško obarvana – skok do Lubenic, poležavanje na plaži in kosilo v starem ribiškem mestecu Valun. Ko smo s trajektom zapuščali Cres smo si prav vsi zaželeli, da bi obisk otoka podaljšali za kak dan ali dva. Hm, kdo ve, morda pa jo spet kdaj odmahamo na kak Jadranski otok! Utrinki so na ogled v galeriji.

1. VABILO: Bukovica Komentarji so izklopljeni za VABILO: Bukovica
  2. Kam čez poletje! Z nami!!! Komentarji so izklopljeni za Kam čez poletje! Z nami!!!
  3. Planinska delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Planinska delovna akcija
  4. Sončna Dobrča Komentarji so izklopljeni za Sončna Dobrča
  5. Tabor mladih planincev Podpeca 2018 Komentarji so izklopljeni za Tabor mladih planincev Podpeca 2018
  6. Dobrča – sprememba datuma Komentarji so izklopljeni za Dobrča – sprememba datuma