Taborni čvek “Podpeca 2018”

No, pa je vendarle tu! Taborni čvek! Da malo obudimo spomine na lepo preživet teden v objemu koroških gora! Na voljo je točno tukaj 😉

V njem lahko preberete prispevke udeležencev tabora, si ogledate nekaj fotografij (ostale so na ogled v galeriji), posebej zanimivi pa so risarski izdelki 🙂

Pozor: datoteka je velika 35 MB.

Tabor skozi pogled novinarja

Na spletni strani Planinske zveze Slovenije je bil v petek, 7. 9. 2018, objavljen prispevek o taboru mladih planincev v organizaciji Savinjskega meddruštvenega odbora, katerega član je tudi PD “Sloga” Rogatec. Letošnji tabor mladih planincev Podpeca 2018 je namreč potekal pod njegovim okriljem. Vabljeni k branju in poslušanju 🙂 Klik!

Tabor mladih planincev Podpeca 2018

Letošnji tabor, kje se vreme ni obnašalo prav nič škrtasto gorenjsko (navsezadnje smo bili na Koroškem!), je za nami, nam pa bodo ostali lepi spomini – nekaj smo jih v objektive ujeli Timi, Lučka, Hari, Ana ter Miha in jih za vas nasuli v zvrhano galerijo. Na hitro pa si lahko nekaj trenutkov ogledate tudi v posnetku, ki ga je pripravil Timi!

Tabor Podpeca – Peca!

Na zaspano Peci še ni posijalo sonce, ko smo ob 5. uri pomolili zaspane glave skozi šotorska “vrata”, na hitro pozajtrkovali in se odpravili novi dogodivščini naproti – na obisk h kralju Matjažu na Peco! Pot je vodila neusmiljeno navkreber, ampak naši mladi planinci so ji bili brez težav kos!

Prvi dnevi na taboru Podpeca

Prvi trije dnevi tabora mladih planincev v Podpeci so že za nami! Vreme nam je naklonjeno, imeli smo že kar nekaj aktivnosti, med drugim smo se povzpeli na bližnje Pikovo in Pikov vrh, ogledali smo si okolico tabora, obiskal nas je gorski reševalec Matic Novak in nam predstavil svojo življenjsko in športno zgodbo, imeli smo tekmovanje v planinski orientaciji, pravkar pa poteka planinski kviz iz (seveda planinskih) vsebin 🙂

Tabor je postavljen

Planinski tabor v Podpeci je postavljen! Postavljanja so se iz naše izmene udeležili Hari, Nedelko in Marjeta ter Ani in Ferdo iz PD Zagorje ob Savi in skupaj s “postavljalci” iz ostalih društev so večino tabora postavili že v četrtek, 21. junija in praktično dokončali ureditev do petka zvečer. V soboto je tabor že prevzela prva skupina, nas pa pričakuje 4. avgusta!

2018-06-21-Podpeca-postavljanje-01

Image 1 of 5