Članstvo v PD / PZS

PZS - Dobrodošli v dobri družbi!Zakaj postati član?

S članstvom v planinskem društvu “Sloga” Rogatec postanete hkrati član Planinske zveze Slovenije (PZS), ene naših največjih in najbolj množičnih nevladnih organizacij. Članstvo v njej prinaša številne prednosti:

Celoten seznam s prednostmiosnovnimi in dodatnimi ugodnostmi je na ogled na spletni strani PZS. Osnovna stran za članarine je http://clanarina.pzs.si/.

“Sestavo” oz. delitev članarine (delež denarja, ki gre na PZS in ki ostne društvu) si lahko ogledate v priloženi datoteki PDF.

Članstvo v PD “Sloga” Rogatec vam omogoča tudi izposojo društvene opreme in popust pri organiziranem prevozu v okviru izletov v organizaciji planinskega drušva, nenazadnje pa boste na naših izletih vedno v dobri družbi! 🙂

Vabimo vas, da si na spletni strani PZS ogledate naslednje dokumente:

V letu 2019 je članarina za članstvo v PZS preko našega društva enaka priporočenim zneskom PZS za posamezne kategorije članstva, objavljenem na omenjeni spletni strani. Povzeto, članarine za posamezne kategorije znašajo:

• kategorija A (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti) – 56 € (51 € z družinskim popustom)
  • kategorija B (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti) – 26 € (21 € z družinskim popustom)
  • kategorija B1 (polnoletna oseba – oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti) – 19,5 €
  • kategorija S+Š (srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti) –  17 € (13,8 € z družinskim popustom)
  • kategorija P+O (predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)

Opomba: članarina za leto 2019 je v osnovi enaka članarini za leto 2018, razlikuje se le v dodatnem evru, ki je namenjen izgradnji nove koče na Korošici.

Kako se včlanim?

Včlanite se lahko:

• neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – Ines Zalezina, tel. 040 606 722);
  • posredno preko Planinske zveze Slovenije. PZS je nedavno uvedla nov sistem vodenja evidence članov Naveza, ki omogoča včlanitev preko spletne strani; Pri vnosu podatkov izberite naše planinsko društvo, člansko izkaznico in znamkico za tekoče leto pa boste prejeli po pošti;
  • na Petrolovih bencinskih servisih (tak način plačila članarine je možen samo v poletnem času).

VABILO: Zimski pohod na Donačko goro

Ob slovenskem kulturnem prazniku vas vabimo na tradicionalni pohod na Donačko goro.

Od 7. do 11.30 ure bo na vrhu gore kontrolna točka s priložnostnim žigom in ob 10.30 bo na vrhu gore kratek kulturni program, kateremu se lahko tudi sami pridružite.

Pohod je prostega značaja, ni skupinsko organiziran in ni voden, pohodniki se na goro podajo samostojno ali v spremstvu lastnih vodnikov. Za udeležbo na pohodu priporočamo zimskim vremenskim razmeram primerno planinsko opremo, prav tako upoštevajte, da se v zimskih razmerah čas hoje na goro podaljša. Pohodniki hodijo na lastno odgovornost.

2020-02-08-Donacka_gora-vabilo

1. VABILO: Blegoš Komentarji so izklopljeni za VABILO: Blegoš
  2. Obvestilo udeležencem izleta na Žavcarjev vrh Komentarji so izklopljeni za Obvestilo udeležencem izleta na Žavcarjev vrh
  3. VABILO: Žavcarjev vrh Komentarji so izklopljeni za VABILO: Žavcarjev vrh