Članstvo v PD / PZS

PZS - Dobrodošli v dobri družbi!Zakaj postati član?

S članstvom v planinskem društvu “Sloga” Rogatec postanete hkrati član Planinske zveze Slovenije (PZS), ene naših največjih in najbolj množičnih nevladnih organizacij. Članstvo v njej prinaša številne prednosti:

Celoten seznam s prednostmiosnovnimi in dodatnimi ugodnostmi je na ogled na spletni strani PZS. Osnovna stran za članarine je http://clanarina.pzs.si/.

“Sestavo” oz. delitev članarine (delež denarja, ki gre na PZS in ki ostne društvu) si lahko ogledate v priloženi datoteki PDF.

Članstvo v PD “Sloga” Rogatec vam omogoča tudi izposojo društvene opreme in popust pri organiziranem prevozu v okviru izletov v organizaciji planinskega drušva, nenazadnje pa boste na naših izletih vedno v dobri družbi! 🙂

Vabimo vas, da si na spletni strani PZS ogledate naslednje dokumente:

V letu 2019 je članarina za članstvo v PZS preko našega društva enaka priporočenim zneskom PZS za posamezne kategorije članstva, objavljenem na omenjeni spletni strani. Povzeto, članarine za posamezne kategorije znašajo:

• kategorija A (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti) – 56 € (51 € z družinskim popustom)
  • kategorija B (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti) – 26 € (21 € z družinskim popustom)
  • kategorija B1 (polnoletna oseba – oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti) – 19,5 €
  • kategorija S+Š (srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti) –  17 € (13,8 € z družinskim popustom)
  • kategorija P+O (predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)

Opomba: članarina za leto 2019 je v osnovi enaka članarini za leto 2018, razlikuje se le v dodatnem evru, ki je namenjen izgradnji nove koče na Korošici.

Kako se včlanim?

Včlanite se lahko:

• neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – Ines Zalezina, tel. 040 606 722);
  • posredno preko Planinske zveze Slovenije. PZS je nedavno uvedla nov sistem vodenja evidence članov Naveza, ki omogoča včlanitev preko spletne strani; Pri vnosu podatkov izberite naše planinsko društvo, člansko izkaznico in znamkico za tekoče leto pa boste prejeli po pošti;
  • na Petrolovih bencinskih servisih (tak način plačila članarine je možen samo v poletnem času).

Kostanjev piknik

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec in vrtec Rogatec vabita v soboto, 12. oktobra 2019, na planinski izlet in na kostanjev piknik naše najmlajše planince. Naš cilj bo Rudijev dom na Donački gori, kjer bomo skupaj pekli kostanje.

Otroci, prijavnico dobite pri vgojiteljici.

Na pot se bomo odpravili ob 9. uri iz vrha “stare grabe”, kamor starši pripeljete svoje otroke. Iz “stare grabe” se bomo odpravili do Rudijevega doma. Starši, otroke torej pripeljite na vrh “stare grabe” (lokalna cesta Rogatec – Majšperk) do 9.00 ure, po otroke pa pridete okoli 12.00 ure (Rudijev dom – Donačka gora).

Potrebna oprema: hrana, pijača, rezervna oblačila, primerna obutev.
Prijave: do četrtka, 10. oktobra 2019, jih zbira vzgojiteljica v vrtcu.
Vodnik Planinske zveze Slovenije: Harold Križanec (031 853 736)
Dodatno: otroci lahko s sabo prinesejo kostanje, ki jih bomo nato prepeljali do Rudijevega doma, kjer jih bomo skupaj spekli.

1. Odpoved izleta na Tosc Komentarji so izklopljeni za Odpoved izleta na Tosc
  2. VABILO: Tosc Komentarji so izklopljeni za VABILO: Tosc
  3. VABILO: Veliki vrh, 2088 m Komentarji so izklopljeni za VABILO: Veliki vrh, 2088 m
  4. Odstranjevnje ambrozije Komentarji so izklopljeni za Odstranjevnje ambrozije