Članstvo v PD / PZS

PZS - Dobrodošli v dobri družbi!Zakaj postati član?

S članstvom v planinskem društvu “Sloga” Rogatec postanete hkrati član Planinske zveze Slovenije (PZS), ene naših največjih in najbolj množičnih nevladnih organizacij. Članstvo v njej prinaša številne prednosti:

Celoten seznam s prednostmiosnovnimi in dodatnimi ugodnostmi je na ogled na spletni strani PZS. Osnovna stran za članarine je http://clanarina.pzs.si/.

“Sestavo” oz. delitev članarine (delež denarja, ki gre na PZS in ki ostne društvu) si lahko ogledate v priloženi datoteki PDF.

Članstvo v PD “Sloga” Rogatec vam omogoča tudi izposojo društvene opreme in popust pri organiziranem prevozu v okviru izletov v organizaciji planinskega drušva, nenazadnje pa boste na naših izletih vedno v dobri družbi! 🙂

Vabimo vas, da si na spletni strani PZS ogledate naslednje dokumente:

V letu 2018 je članarina za članstvo v PZS preko našega društva enaka priporočenim zneskom PZS za posamezne kategorije članstva, objavljenem na omenjeni spletni strani. Povzeto, članarine za posamezne kategorije znašajo:

• kategorija A (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti) – 55 € (50 € z družinskim popustom)
  • kategorija B (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti) – 25 € (20 € z družinskim popustom)
  • kategorija B1 (polnoletna oseba – oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti) – 18,5 €
  • kategorija S+Š (srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti) –  16 € (12,8 € z družinskim popustom)
  • kategorija P+O (predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)
  • kategorija OPP (oseba s posebnimi potrebami, brez poslovne sposobnosti) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)

Kako se včlanim?

Včlanite se lahko:

• neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – Ines Zalezina, tel. 040 606 722);
  • posredno preko Planinske zveze Slovenije. PZS je nedavno uvedla nov sistem vodenja evidence članov Naveza, ki omogoča včlanitev preko spletne strani; Pri vnosu podatkov izberite naše planinsko društvo, člansko izkaznico in znamkico za tekoče leto pa boste prejeli po pošti;
  • na Petrolovih bencinskih servisih (tak način plačila članarine je možen samo v poletnem času).

Morske gore

Letošnja s snegom bogata zima se še ni prav dobro poslovila z Velebita, kamor smo kanili tik pred prvomajskimi prazniki, odgnalo je ni tudi veliko zanimanje udeležencev, ki so prosta mesta v kombiju zapolnili dober mesec pred izletom, še pred objavo kakršnega koli vabila (le-to se tako nikoli ni pojavilo na naši spletni strani…). No, par dni pred odhodom na Velebit se je izkazalo, da v višjih legah, kjer smo imeli namen hoditi, sneg še kar vztraja, tako da nam ni preostalo drugega, kot da smo na vrat na nos spremenili cilj izleta – mahnili smo jo tja, kjer snega zagotovo ne bo. Na Cres in Lošinj! V prvih dveh dneh (27. in 28. 4.) smo obiskali najvišja vrhova Cresa, to sta Sis (639 m; razgled na priloženi fotografiji spodaj) in Gorice (648 m), popoldne pa se še malo razmigali na pohodu iz mesta Cres do Sv. Salvadurja. V soboto smo imeli nekoliko daljši pohod – opravili smo krožno turo na Osorščico, ki smo jo malo začinili z odsekom zavarovane poti, ter obiskali njen vrh Televrin (588 m), ki je hkrati najvišja točka Lošinja. Nedelja je bila še bolj počitniško obarvana – skok do Lubenic, poležavanje na plaži in kosilo v starem ribiškem mestecu Valun. Ko smo s trajektom zapuščali Cres smo si prav vsi zaželeli, da bi obisk otoka podaljšali za kak dan ali dva. Hm, kdo ve, morda pa jo spet kdaj odmahamo na kak Jadranski otok! Utrinki so na ogled v galeriji.

1. VABILO: Bukovica Komentarji so izklopljeni za VABILO: Bukovica
  2. Kam čez poletje! Z nami!!! Komentarji so izklopljeni za Kam čez poletje! Z nami!!!
  3. Planinska delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Planinska delovna akcija
  4. Sončna Dobrča Komentarji so izklopljeni za Sončna Dobrča
  5. Tabor mladih planincev Podpeca 2018 Komentarji so izklopljeni za Tabor mladih planincev Podpeca 2018
  6. Dobrča – sprememba datuma Komentarji so izklopljeni za Dobrča – sprememba datuma