Članstvo v PD / PZS

PZS - Dobrodošli v dobri družbi!Zakaj postati član?

S članstvom v planinskem društvu “Sloga” Rogatec postanete hkrati član Planinske zveze Slovenije (PZS), ene naših največjih in najbolj množičnih nevladnih organizacij. Članstvo v njej prinaša številne prednosti:

Celoten seznam s prednostmiosnovnimi in dodatnimi ugodnostmi je na ogled na spletni strani PZS. Osnovna stran za članarine je http://clanarina.pzs.si/.

Članstvo v PD “Sloga” Rogatec vam omogoča tudi izposojo društvene opreme in popust pri organiziranem prevozu v okviru izletov v organizaciji planinskega drušva, nenazadnje pa boste na naših izletih vedno v dobri družbi! 🙂

Vabimo vas, da si na spletni strani PZS ogledate naslednje dokumente:

V letu 2020 je članarina za članstvo v PZS preko našega društva enaka priporočenim zneskom PZS za posamezne kategorije članstva, objavljenem na omenjeni spletni strani. Članarina za to leto je nekoliko višja kot za preteklo leto 2019; razlaga je na posebni strani PZS. Povzeto, članarine za posamezne kategorije znašajo:

• kategorija A (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti) – 60 € (54,6 € z družinskim popustom)
  • kategorija B (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti) – 28 € (22,6 € z družinskim popustom)
  • kategorija B1 (polnoletna oseba – oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti) – 21 €
  • kategorija S+Š (srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti) –  18,5 € (15 € z družinskim popustom)
  • kategorija P+O (predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik) – 8 € (6,4 € z družinskim popustom)

Novost v letu 2020 je možnost članstva v več planinskih društvih hkrati; več o tem je na spletni strani PZS o članarini na splošno.

Kako se včlanim?

Včlanite se lahko:

• neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – Ines Zalezina, tel. 040 606 722);
  • posredno preko Planinske zveze Slovenije. PZS je nedavno uvedla nov sistem vodenja evidence članov Naveza, ki omogoča včlanitev preko spletne strani; Pri vnosu podatkov izberite naše planinsko društvo, člansko izkaznico in znamkico za tekoče leto pa boste prejeli po pošti;
  • na Petrolovih bencinskih servisih (tak način plačila članarine je možen samo v poletnem času).

Popust na vlakih SŽ za člane PZS

Obveščamo vas, da sta Planinska zveza Slovenije in Slovenske železnice z dogovorom omogočili 30 % popust za enosmerne in povratne vozovnice v 2. razredu vseh vrst vlakov v Sloveniji.

Kot navaja na spletni strani PZS velja popust za nakup vozovnic na železniških postajah ali pri kondukterjih na vlaku do vključno 31. decembra 2021. Popust ne velja za nakup vozovnic preko spleta ali preko aplikacije. Enako popust ne velja na doplačila za kolesa, posebne vrste vlakov, … Člani društev PZS se za uveljavljanje popusta izkažejo z veljavno člansko izkaznico. Ponudnik ugodnosti lahko od člana društev PZS zahteva, da se identificira z veljavnim osebnim dokumentom. Podrobnosti najdete na spletni strani PZS.

Uporaba vlaka kot prevoznega sredstva omogoča izvedbo prav lepih izletov, sploh takih, kjer izhodišče ni enako točki sestopa, prav tako bo odveč skrb za parkiranje in vožnjo, nenazadnje pa boste z uporabo javnega prevoznega sredstva prispevali k zmanjševanju onesnaževanja okolja in izpustu toplogrednih plinov. Grem z vlakom – tudi v gore!

1. VABILO: Češnjev pohod Komentarji so izklopljeni za VABILO: Češnjev pohod
  2. Delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Delovna akcija
  3. Odpoved letošnjega planinskega tabora Komentarji so izklopljeni za Odpoved letošnjega planinskega tabora
  4. Ponovno odprtje planinskega doma in poti Komentarji so izklopljeni za Ponovno odprtje planinskega doma in poti
  5. Začasno zaprtje poti Komentarji so izklopljeni za Začasno zaprtje poti
  6. Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2 Komentarji so izklopljeni za Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2
  7. Planinski dom ZAPRT! Komentarji so izklopljeni za Planinski dom ZAPRT!