Članstvo v PD / PZS

PZS - Dobrodošli v dobri družbi!Zakaj postati član?

S članstvom v planinskem društvu “Sloga” Rogatec postanete hkrati član Planinske zveze Slovenije (PZS), ene naših največjih in najbolj množičnih nevladnih organizacij. Članstvo v njej prinaša številne prednosti:

Celoten seznam s prednostmiosnovnimi in dodatnimi ugodnostmi je na ogled na spletni strani PZS. Osnovna stran za članarine je http://clanarina.pzs.si/.

“Sestavo” oz. delitev članarine (delež denarja, ki gre na PZS in ki ostne društvu) si lahko ogledate v priloženi datoteki PDF.

Članstvo v PD “Sloga” Rogatec vam omogoča tudi izposojo društvene opreme in popust pri organiziranem prevozu v okviru izletov v organizaciji planinskega drušva, nenazadnje pa boste na naših izletih vedno v dobri družbi! 🙂

Vabimo vas, da si na spletni strani PZS ogledate naslednje dokumente:

V letu 2018 je članarina za članstvo v PZS preko našega društva enaka priporočenim zneskom PZS za posamezne kategorije članstva, objavljenem na omenjeni spletni strani. Povzeto, članarine za posamezne kategorije znašajo:

• kategorija A (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti) – 55 € (50 € z družinskim popustom)
  • kategorija B (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti) – 25 € (20 € z družinskim popustom)
  • kategorija B1 (polnoletna oseba – oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti) – 18,5 €
  • kategorija S+Š (srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti) –  16 € (12,8 € z družinskim popustom)
  • kategorija P+O (predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)
  • kategorija OPP (oseba s posebnimi potrebami, brez poslovne sposobnosti) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)

Kako se včlanim?

Včlanite se lahko:

• neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – Ines Zalezina, tel. 040 606 722);
  • posredno preko Planinske zveze Slovenije. PZS je nedavno uvedla nov sistem vodenja evidence članov Naveza, ki omogoča včlanitev preko spletne strani; Pri vnosu podatkov izberite naše planinsko društvo, člansko izkaznico in znamkico za tekoče leto pa boste prejeli po pošti;
  • na Petrolovih bencinskih servisih (tak način plačila članarine je možen samo v poletnem času).

Gremo na Košenjak!

Na vrhu Košenjaka.

V nedeljo, 28. oktobra 2018, vas vabimo, da se nam pridružite na izletu na Koroško. Obiskali bomo Košenjak (1522 m), s katerega je ob jasnem vremenu lep razgled na Pohorje, Peco, Uršljo goro, … Nekoliko pod vrhom je tudi planinski dom, ki ga bomo obiskali ob povratku. S hojo bomo pričeli v Dravogradu, pot je sicer enostavna, le traja nekoliko dlje 😉 Prijave zbira Ines Zalezona do srede, 24. oktobra.

Nekoliko več informacij najdete v priloženem vabilu.

2018-10-28-Kosenjak-vabilo
  1. VABILO: Bistriški vintgar Komentarji so izklopljeni za VABILO: Bistriški vintgar
  2. Taborni čvek “Podpeca 2018” Komentarji so izklopljeni za Taborni čvek “Podpeca 2018”
  3. Tabor skozi pogled novinarja Komentarji so izklopljeni za Tabor skozi pogled novinarja
  4. VABILO: Baba in Montura Komentarji so izklopljeni za VABILO: Baba in Montura
  5. Tabor mladih planincev Podpeca 2018 Komentarji so izklopljeni za Tabor mladih planincev Podpeca 2018
  6. Mladi planinci na radiu Slovenija! Komentarji so izklopljeni za Mladi planinci na radiu Slovenija!
  7. Tabor Podpeca – Peca! Komentarji so izklopljeni za Tabor Podpeca – Peca!