Članstvo v PD / PZS

PZS - Dobrodošli v dobri družbi!Zakaj postati član?

S članstvom v planinskem društvu “Sloga” Rogatec postanete hkrati član Planinske zveze Slovenije (PZS), ene naših največjih in najbolj množičnih nevladnih organizacij. Članstvo v njej prinaša številne prednosti:

Celoten seznam s prednostmiosnovnimi in dodatnimi ugodnostmi je na ogled na spletni strani PZS. Osnovna stran za članarine je http://clanarina.pzs.si/.

“Sestavo” oz. delitev članarine (delež denarja, ki gre na PZS in ki ostne društvu) si lahko ogledate v priloženi datoteki PDF.

Članstvo v PD “Sloga” Rogatec vam omogoča tudi izposojo društvene opreme in popust pri organiziranem prevozu v okviru izletov v organizaciji planinskega drušva, nenazadnje pa boste na naših izletih vedno v dobri družbi! 🙂

Vabimo vas, da si na spletni strani PZS ogledate naslednje dokumente:

V letu 2019 je članarina za članstvo v PZS preko našega društva enaka priporočenim zneskom PZS za posamezne kategorije članstva, objavljenem na omenjeni spletni strani. Povzeto, članarine za posamezne kategorije znašajo:

• kategorija A (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti) – 56 € (51 € z družinskim popustom)
  • kategorija B (polnoletna oseba – aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z osnovnim obsegom ugodnosti) – 26 € (21 € z družinskim popustom)
  • kategorija B1 (polnoletna oseba – oseba, starejša od 65 let z osnovnim obsegom ugodnosti) – 19,5 €
  • kategorija S+Š (srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti) –  17 € (13,8 € z družinskim popustom)
  • kategorija P+O (predšolski ali osnovnošolski otrok in mladostnik) – 7 € (5,6 € z družinskim popustom)

Opomba: članarina za leto 2019 je v osnovi enaka članarini za leto 2018, razlikuje se le v dodatnem evru, ki je namenjen izgradnji nove koče na Korošici.

Kako se včlanim?

Včlanite se lahko:

• neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – Ines Zalezina, tel. 040 606 722);
  • posredno preko Planinske zveze Slovenije. PZS je nedavno uvedla nov sistem vodenja evidence članov Naveza, ki omogoča včlanitev preko spletne strani; Pri vnosu podatkov izberite naše planinsko društvo, člansko izkaznico in znamkico za tekoče leto pa boste prejeli po pošti;
  • na Petrolovih bencinskih servisih (tak način plačila članarine je možen samo v poletnem času).

Odstranjevnje ambrozije

Konec prejšnjega poletja sva se sveže izobraženi članici naravovarstvenega odseka PD Sloga, polni pravkar pridobljenega znanja, lotili odstranjevanja ambrozije ob Tončkini poti in ob cesti na Donačko goro (pod Polajžerjem). Ker je bila ta tujerodna invazivna in zelo alergena rastlina že v polnem cvetu in je že semenila, sva vedeli, da je bilo najino delo samo kaplja v morje, začetek dela, ki ga bo potrebno opraviti vsako leto, in to večkrat, saj te rastline iz semen poganjajo postopoma, ne vse naenkrat.

V torek, 6. avgusta sva se, še prijetno utrujeni in polni lepih vtisov s ponedeljkove celodnevne ture na Begunjščico, odpravili pogledat, koliko ambrozije je pognalo letos. Seveda v upanju, da je bo tokrat manj kot lani. Bili sva razočarani, saj so bujne mlade rastlinice gosto prekrivale robove ceste, tam, kjer sva jih populile lani. Ker sva za vsak slučaj vzeli s sabo rokavice in veliko vrečo, sva se kar lotili dela in temeljito očistili kakšnih dvajset metrov ceste, za več pa nama je zmanjkalo dneva in energije.

Ker smo v minulem tednu taborilii v Čezsoči na planinskem taboru, je nadaljevanje nujno potrebnega dela moralo počakati na čas, ko se vrnemo. In zdaj smo tu.

Jutri, 19. avgusta, ob 17. uri, bomo veseli, če se nam boste pridružili v čim večjem številu, da bo delo hitreje opravljeno. Akcija je namenjena tudi temu, da se naučimo ambrozijo prepoznati, saj je te nadležne rastline v naši okolici vedno več, marsikdo jo ima že na svojem dvorišču, vrtu ali njivi, pa je ne prepozna. Dobimo se pri vrtcu in se odpeljemo gor. Rokavice je treba imeti svoje, vreče pa bomo mi priskrbeli.

Vabljeni!

Ines in Bojana

1. Tabor Čezsoča 2019 Komentarji so izklopljeni za Tabor Čezsoča 2019
  2. VABILO: Matkov kot, 1500 m Komentarji so izklopljeni za VABILO: Matkov kot, 1500 m