Planinska orientacija v Rogatcu

Prvi novembrski vikend je bila na območju Rogatca organizirana regionalna tekma v planinski orientaciji, na kateri je v šestih različnih kategorijah tekmovalo več kot štirideset tekmovalcev. Razgiban teren, gibanje s pomočjo kompasa in zemljevida ter reševanje različnih praktičnih nalog je tekmovalce vodilo po okolici Rogatca, kjer so po različnih poteh prežali na kontrolne točke ter v čudovitem jesenskem vremenu iskali pot proti cilju.

Organizatorji tekmovanja iz PD »Sloga« Rogatec so tako pripravili tri različne, po težavnosti ločene, tekmovalne proge in prav vsi tekmovalci so uspešno opravili z zadanimi izzivi in tako ob zaključku tekmovanja prejeli zaslužena priznanja.

Ob koncu velja omeniti povabilo organizatorjev, da so na takšne tekme vljudno vabljena vsa planinska društva, katerih člani se želijo preizkusiti v planinski orientaciji ter na takšen način izkoristiti priložnost in pobližje spoznati gibanje po bolj in manj utrjenih, gozdnih in planinskih poteh ter brezpotjih.

Avtor članka: Poslek Dušan
Foto: PD “Sloga” Rogatec