Med plantažami ključavnic

2016-05-21-GolicaNa fantastično lepo, sončno in toplo soboto smo člani našega društva in še nekaj članov PD “Boč” Kostrivnica obiskali karavanško lepotico – Golico 🙂 Do koče in na vrh smo se povzpeli po običajni poti iz Planine pod Golico, kjer so nas že zjutraj pozdravile bele ključavnice, a ta glavno je še sledilo… Z nami je namreč bila odlična poznavalka gora nad Jesenicami, planinska prijateljica Heda Alič, in nas popeljala po prijaznih skritih stezicah na Črni vrh in od tam na Španov vrh, pod njim pa smo se dobesedno do sitega napasli na travnikih, posutih z belimi rožicami. Pa ne samo, da je bilo lepo na pogled, narcisi so prav lepo dehteli 🙂 (mi sicer nekoliko manj…). Prijetno utrujeni smo izlet zaključili v slaščičarni. Res, zelo lep dan in zelo lep izlet! Mimogrede, prehodili smo kar lepo razdaljo, pa tudi vzpon ni bil zanemarljiv, premagali pa so ga tudi mladi člani načega društva! Bravo!

Fotografije, tako za obujanje spominov kot “delanje luštov” tistim, ki jih z nami ni bilo, so zbrane v naši novi galeriji.