Popust na vlakih SŽ za člane PZS

Obveščamo vas, da sta Planinska zveza Slovenije in Slovenske železnice z dogovorom omogočili 30 % popust za enosmerne in povratne vozovnice v 2. razredu vseh vrst vlakov v Sloveniji.

Kot navaja na spletni strani PZS velja popust za nakup vozovnic na železniških postajah ali pri kondukterjih na vlaku do vključno 31. decembra 2021. Popust ne velja za nakup vozovnic preko spleta ali preko aplikacije. Enako popust ne velja na doplačila za kolesa, posebne vrste vlakov, … Člani društev PZS se za uveljavljanje popusta izkažejo z veljavno člansko izkaznico. Ponudnik ugodnosti lahko od člana društev PZS zahteva, da se identificira z veljavnim osebnim dokumentom. Podrobnosti najdete na spletni strani PZS.

Uporaba vlaka kot prevoznega sredstva omogoča izvedbo prav lepih izletov, sploh takih, kjer izhodišče ni enako točki sestopa, prav tako bo odveč skrb za parkiranje in vožnjo, nenazadnje pa boste z uporabo javnega prevoznega sredstva prispevali k zmanjševanju onesnaževanja okolja in izpustu toplogrednih plinov. Grem z vlakom – tudi v gore!