VABILO: Janče

Vabimo vas, da se nam za Martinovo soboto (11. 11. 2017 ;)) pridružite na izletu v Posavsko hribovje – mahnili jo bomo na Janče (792 m).

Planinski dom na Jančah

Janče so hkrati vrh in sosednja raztresena hribovska vas, katere prebivalci imajo res lep razgled – ob lepem vremenu sega do večine bolj poznanih vrhov Slovenije. No, če pa razgleda ni pa še zmeraj preostane počitek in okrepčilo v prijetnem planinskem domu tik na vrhu, do koder se bomo odpravili iz Jevnice ob Savi. Hoje je skupno za dobre 3 ure in pol (2 za vzpon ter 1,5 za sestop, počitki niso všteti), sama pot pa je enostavna in primerna za vsakogar. Pridelali bomo za okoli 600 m višinske razlike.
Potrebujete običajno planinsko opremo, priporočljive so pohodniške palice, pa seveda vremenu primerna oblačila. Odveč ne bo tudi kaj za pod zob, pa seveda nekaj pijače, je pa možno kaj kupiti tudi v omenjenem planinskem domu.

Prijave: do četrtka, 9. 11., pri Ines Zalezina (040 606 722).
Prevoz: avtobus; 15 € za otroke, 17 € za člane in 20 € za tiste člane, ki še niso plačali članarine za tekoče leto.
Odhod: v soboto, 11. 11., ob 6:45 iz Rogatca.
Povratek: v zgodnjih večernih urah.

V primeru slabega vremena bo izlet prestavljen ali odpovedan.

Izlet bo vodil Miha Pavšič (041 367 856), pri katerih lahko seveda dobite dodatne informacije.

Lepo vabljeni!