Vabimo vas na izlet na najvišji vrh Pohorja – Črni vrh (1543 m) in najvišje ležečo kočo na Pohorju – Ribniško kočo in sicer v nedeljo, 20. oktobra 2013.

Le kdo ne pozna Pohorja, tega prijaznega kopastega pogorja? Najvišje se vzpne v zahodnem delu, na Črnem vrhu (1543 m), od koder se čez položna travnata pobočja odpira obsežen pogled – vidimo le en meter nižjo Veliko Kopo, Uršljo goro, Kamniško-Savinjske Alpe in precejšen del Štajerske.
Na Črni vrh se bomo povzpeli od Grmovškovega doma na Velikem sedlu – Pungartu (1371 m), pot pa bomo nadaljevali do Ribniške koče (1507 m). Hoje do sem je za 2 uri. Do Grmovškovega doma se bomo vrnili po isti poti, skupno je hoje za približno 4 ure.
Izlet je nezahteven in primeren tudi za otroke in starejše.
V primeru neugodnega vremena bo izlet odpovedan.
Potrebna oprema: običajna pohodniška oprema in obutev, vremenu primerna oblačila, hrana in pijača (nekaj je je možno kupiti tudi v obeh planinskih domovih).
Odhod: v nedeljo, 20. 10., ob 7:00 z avtobusne postaje v Rogatcu.
Povratek: predvidoma okoli 16. ure.
Stroški: prispevek za prevoz (8 € za mlade planince, 10 € za člane, 12 € za nečlane).
Prijave: do srede, 16. oktobra, pri Beti Zalezina (040 853 069).









Zadnja avgustovska sobota letošnjega leta (31. 8. 2013) je bila prav posebna sobota – na ta dan smo z akademijo obeležili 40 let od ustanovitve planinskega društva “Sloga” Rogatec! Prireditev je potekala v Rogatcu na gradu Strmol. S številnimi gosti smo se ob prijetni glasbi spominjali preteklih trenutkov in dosežkov, izrekli priznanje najzaslužnejšim preteklim in sedanjim članom, obujanje spominov pa se je nadaljevalo v grajski restavraciji še dolgo v noč. Za društvom je lepa pot, zagotovo nas takšna pot čaka tudi za naprej, dobra popotnica pa so zagotovo izrečene vzpodbudne besede.