Vabimo vas na izlet na Kum (1220 m), prvaka Posavskega hribovja (“Zasavski Triglav”), in sicer v soboto, 21. novembra 2015. Naše izhodišče bo dolina Sopote, od koder bomo preko zaselka Zagrad po nemarkirani poti po pribl. 2,5 h hoje dosegli vrh, kjer je planinska koča. V lepem vremenu je z vrha čudovit razgled na bližnje in tudi bolj oddaljene hribe in gore, vse do Triglava. Sestopili bomo v Podkum (dobra ura hoje), kjer nas bo že čakal avtobus.
Odhod: iz Rogatca ob 7. uri.
Stroški: prispevek za prevoz (13 € odrasli, 10 € otroci).
Oprema: običajna planinska oprema, vremenu primerna oblačila, planinska obutev, hrana in pijača.
Prijave: pri Ines Zalezina (040 606 722).
Izlet bo vodil Nedelko Kuhar (041 763 490) – pri njem dobite tudi vse dodatne informacije v zvezi z izletom.
Lepo vabljeni!

Objavljamo razpis za planinsko orientacijsko tekmovanje, ki bo v soboto, 7. 11. 2015, v Rogatcu. Podrobnosti so pri priloženi
V soboto, 10. oktobra 2015, se ob 9. uri dobimo pri Žeraku na prelazu Vrhe, od koder se bomo peš podali proti Rudijevem domu, kjer bomo spekli kostanj (in še kaj). Bodite primerno oblečeni in obuti. S seboj imejte napitek in sendvič.

Tako, pa je še en planinski tabor za nami! Pretekli vikend se je namreč zaključil
Letos se ga je udeležilo 30 otrok, vreme pa nam je prav dobro služilo – edini deževen dan smo izkoristili za delavnice (prva pomoč, rožice, orientacija, oprema za na turo, izdelava taborne zastave) in planinski kino, sicer pa smo bili na Ciprniku in Vitrancu, tekmovali smo v planinski orientaciji, bivakirali v vzletišču planiške letalnice, se povzpeli na Malo Rateško Ponco, se sprehodili mimo Mangartskih jezer, ogledali smo si Zelence in se kopali v jezeru Jasna, obiskali so nas gorski reševalci iz Rateč, za nameček pa smo skočili še na Peč/Tromejo ter Veliko in Malo Mojstrovko! Polno dogajanja za en teden! Utrinke si lahko ogledate v naši
Starši, skrbniki in udeleženci
Vabimo vas na 