VABILO: Bukovica

Vabimo vas, da se nam v soboto, 5. maja 2018, pridružite na planinskem izletu na Bukovico (584 m).
Od planinskega doma (568 m) je razgled nekoliko omejen, zato se bomo povzpeli na vrh. Proti vzhodu so nad Savinjsko dolino vzpetine severnega dela Posavskega hribovja, v bližini je Zabukovško-Libojska kadunja, kjer so do leta 1966 kopali rjavi premog, za njo vidimo Celje in Posavsko hribovje na Kozjanskem, proti severovzhodu pa Konjiško goro, Boč in Donačko goro; na južni strani je v dolini naselje Zabukovica, potem pa vidimo hrbet Posavskega hribovja od Maliča prek Gozdnika, Mrzlice in Svete planine do Velike planine na jugozahodu, spredaj pa so Hom, Kamnik, Golava in Reška planina; na zahodu se nad Savinjsko dolino dvigajo Dobrovlje, proti severozahodu pa vidimo na obzorju vzhodni del Savinjskih Alp z Ojstrico; na severni strani je Savinjska dolina s Petrovčami, Žalcem, Šempetrom, Preboldom, Polzelo in drugimi kraji, za njo se razteza Ponikevska planota z Goro Oljko na levi in Goro (Šentjungert) na desni, zadaj pa so Paški Kozjak, Uršlja gora in Pohorje.

Izlet je lahek, potrebujete običajno pohodniško opremo. Prevoz bo z avtobusom, prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722).

Ostale podrobnosti najdete v priložeben vabilu.

Vabljeni!

Sončna Dobrča

Težko bi si izbrali lepše vreme za današnji izlet na Dobrčo 🙂 (Skoraj pre)toplo pomladansko sonce nas je cel dan božalo in poskrbelo, da je bilo nebo res modro in razgledi res široki, saj smo videli prav do meja naše domovine in še čez. Fotografije za obujanje spominov udeležencev in za delanje skomin 😉 so tukaj.

Tabor mladih planincev Podpeca 2018

Mlada planinka, mladi planinec!
Zime je konec, pomlad je tu, za njo pa – poletjeee! In poleti je kaj? PLANINSKI TABOR! 🙂 Letos bomo taborili pod goro Peco v – Podpeci 😉 Kaj bomo na taboru počeli? Komu je tabor namenjen? Do kdaj se je potrebno prijaviti? Komu oddaš prijavnico? Kup vprašanj 🙂 na katera najdeš odgovor v priloženi zgibanki in prijavnici. Slednjo izpolni skupaj s starši in jo oddaj planinskemu mentorju/mentorici v šoli do 23. aprila 2018. Hitro, da ne bo prepozno! 😉

Na naši spletni strni bomo tudi objavljali vse dodatne pomembne informcije v zvezi s taborom, ki bodo zbrane v meniju Planinski tabori / Podpeca 2018.

Podpeca_2018-zgibanka

Zimovanje 2017

Mlade planinke, mladi planinci – tudi letos bomo za vas organizirali zimovanje na Rudijevem donu pod Donačko goro! Podrobnosti najdete v priloženem vabilu, sicer pa je z vsemi informacijami dobro založena učiteljica Ines, zato jo kar povprašajte. Tudi prijavite se pri njej 🙂

2017-12-08-Zimovanje_2017

Planinska orientacija v Rogatcu

Prvi novembrski vikend je bila na območju Rogatca organizirana regionalna tekma v planinski orientaciji, na kateri je v šestih različnih kategorijah tekmovalo več kot štirideset tekmovalcev. Razgiban teren, gibanje s pomočjo kompasa in zemljevida ter reševanje različnih praktičnih nalog je tekmovalce vodilo po okolici Rogatca, kjer so po različnih poteh prežali na kontrolne točke ter v čudovitem jesenskem vremenu iskali pot proti cilju.

Organizatorji tekmovanja iz PD »Sloga« Rogatec so tako pripravili tri različne, po težavnosti ločene, tekmovalne proge in prav vsi tekmovalci so uspešno opravili z zadanimi izzivi in tako ob zaključku tekmovanja prejeli zaslužena priznanja.

Ob koncu velja omeniti povabilo organizatorjev, da so na takšne tekme vljudno vabljena vsa planinska društva, katerih člani se želijo preizkusiti v planinski orientaciji ter na takšen način izkoristiti priložnost in pobližje spoznati gibanje po bolj in manj utrjenih, gozdnih in planinskih poteh ter brezpotjih.

Avtor članka: Poslek Dušan
Foto: PD “Sloga” Rogatec