VABILO: Žavcarjev vrh

V soboto, 23. novembra 2019, vas vabimo na izlet na Žavcarjev vrh.

Na Žavcarjevem vrhu (915 m n.m.) se greben Kozjaka, po katerem severno od Drave teče meja med Slovenijo in Avstrijo, prvič povzpne nad 900 metrov. Sam vrh ni razgleden, izpred planinskega doma (863 m n.m.) pod njim pa se odpira lep pogled na Dravsko dolino in Pohorje onkraj nje. Do koče pod Žavcarjevim vrhom je speljanih več markiranih poti.

Hoje bo pri vzponu za tri ure in pri sestopu za dve, višinska razlika znaša dobrih 600 metrov. Potrebujete primerno planinsko obutev in športna, vremenu primerna oblačila ter pohodne palice, hrano in pijačo. Prispevek za prevoz okvirno 12 € (za otroke) oz. 15 € za odrasle na osebo (odvisno od števila udeležencev in načina prevoza).

Odhod: ob 7:00 z avtobusne postaje v Rogatcu.

Prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722) do srede, 20. novembra 2019.
Izlet bo vodil vodnik PZS Miha Pavšič.

Vabilo v PDF: klik!

Kostanjev piknik

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec in vrtec Rogatec vabita v soboto, 12. oktobra 2019, na planinski izlet in na kostanjev piknik naše najmlajše planince. Naš cilj bo Rudijev dom na Donački gori, kjer bomo skupaj pekli kostanje.

Otroci, prijavnico dobite pri vgojiteljici.

Na pot se bomo odpravili ob 9. uri iz vrha “stare grabe”, kamor starši pripeljete svoje otroke. Iz “stare grabe” se bomo odpravili do Rudijevega doma. Starši, otroke torej pripeljite na vrh “stare grabe” (lokalna cesta Rogatec – Majšperk) do 9.00 ure, po otroke pa pridete okoli 12.00 ure (Rudijev dom – Donačka gora).

Potrebna oprema: hrana, pijača, rezervna oblačila, primerna obutev.
Prijave: do četrtka, 10. oktobra 2019, jih zbira vzgojiteljica v vrtcu.
Vodnik Planinske zveze Slovenije: Harold Križanec (031 853 736)
Dodatno: otroci lahko s sabo prinesejo kostanje, ki jih bomo nato prepeljali do Rudijevega doma, kjer jih bomo skupaj spekli.

Tabor Čezsoča 2019

V soboto, 10. 8. 2019, se je za našo izmeno mladih planincev iz društev PD “Boč” Kostrivnica, Zagorje on Savi in “Sloga” Rogatec začel enotedenski tabor mladih planicev. Letos taborimo blizu Čezsoče ob – Soči! Prvi dan smo se malo ohladili v bistri reki, se sprehodili do slapu Boka, v nedeljo pa obiskali Krnsko jezero. Seveda je bilo hlajenje na sporedu tudi v nedeljo in kaže, da bo tako vsak dan – kar priročna je ta Soča!

Izlet za najmlajše planince

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec  in vrtec Rogatec vabita v četrtek, 11. aprila 2019, na pomladni izlet naše najmlajše planince. Naš cilj bo poiskati izvir reke Sotle.
Na pot se bomo odpravili ob 15.30 uri izpred Lovske koče na Belincu, kamor se ob koncu izleta tudi vrnemo. Starši, otroke torej pripeljite do Lovske koče na Belincu do 15.30 ure, po otroke pa pridete okoli 18.00 na isto mesto. V primeru slabega vremena izlet odpade.

Potrebna oprema: hrana, pijača, rezervna oblačila, primerna obutev.
Prijave: do ponedeljka, 8. aprila 2019, zbira jih vzgojiteljica v vrtcu.
Vodnik Planinske zveze Slovenije: Nedelko Kuhar (041 763 490)

Kostanjev piknik

Jutranja plohica je nekaj motovilila okrog, potem pa se kmalu umaknila lepemu jesenskemu vremenu – pokukalo je tudi sonce 🙂 Kako sladki so sveže pečeni kostanji je preverilo 10 mladih planink in planincev, pa še nekaj starejšega spremstva – klik!

Gremo na Košenjak!

Na vrhu Košenjaka.

V nedeljo, 28. oktobra 2018, vas vabimo, da se nam pridružite na izletu na Koroško. Obiskali bomo Košenjak (1522 m), s katerega je ob jasnem vremenu lep razgled na Pohorje, Peco, Uršljo goro, … Nekoliko pod vrhom je tudi planinski dom, ki ga bomo obiskali ob povratku. S hojo bomo pričeli v Dravogradu, pot je sicer enostavna, le traja nekoliko dlje 😉 Prijave zbira Ines Zalezona do srede, 24. oktobra.

Nekoliko več informacij najdete v priloženem vabilu.

2018-10-28-Kosenjak-vabilo

VABILO: Bistriški vintgar

V soboto, 6. oktobra 2018, vas vabimo na izlet v Bistriški vintgar.

Bistriški vintgar ni tako ozek kot tisti na Bledu, a zato nič manj lep – je slikovita dolina, ki jo je skozi tisočletja ustvaril potok Bistrica. Že sam pogled na potok, ponekod malo divji, drugje pa spet popolnoma miren, je zanimiv, a ob poti so še druge znamenitosti – rimski kamnolom, slap Šum, ruševine mlinov in pa ostanki najdebelejše jelke v tem delu Evrope!
Pot nas bo vodila od vstopne točke v Vintgar ves čas ob Bistrici ali nekoliko nad njo, vse do jelke. Od tam se bomo sprehodili do bližnje vasice, kjer nas bo pričakal avtobus. Pot je povsem enostavna, le na enem mestu je potrebno nekoliko več previdnosti (pri slapu Šum). Primerna je za vse pohodnike, tudi otroke. Za začrtano pot bomo potrebovali približno 3 h (počitki niso všteti).

Potrebna oprema: običajna pohodniška oprema in oblačila, primerna vremenu. Hrana in pijača iz nahrbtnika. Na koncu izleta se bomo kje ustavili na kakšnem prigrizku (po dogovoru).
Odhod in povratekOdhod ob 8. uri iz Rogatca. Povratek v poznih popoldanskih urah.
Prevoz in stroški: Prevoz bo organiziran. Stroški prevoza 12 € za odrasle člane, 10 € za otroke, za nečlane pa 15 €.
Prijave: do četrtka, 4. oktobra 2018, jih zbira Ines Zalezina (040 606 722).
VodnikNedelko Kuhar (041 763 490)

In še vabilce v formatu PDF: klik!