Kostanjev piknik

Jutranja plohica je nekaj motovilila okrog, potem pa se kmalu umaknila lepemu jesenskemu vremenu – pokukalo je tudi sonce 🙂 Kako sladki so sveže pečeni kostanji je preverilo 10 mladih planink in planincev, pa še nekaj starejšega spremstva – klik!

Gremo na Košenjak!

Na vrhu Košenjaka.

V nedeljo, 28. oktobra 2018, vas vabimo, da se nam pridružite na izletu na Koroško. Obiskali bomo Košenjak (1522 m), s katerega je ob jasnem vremenu lep razgled na Pohorje, Peco, Uršljo goro, … Nekoliko pod vrhom je tudi planinski dom, ki ga bomo obiskali ob povratku. S hojo bomo pričeli v Dravogradu, pot je sicer enostavna, le traja nekoliko dlje 😉 Prijave zbira Ines Zalezona do srede, 24. oktobra.

Nekoliko več informacij najdete v priloženem vabilu.

2018-10-28-Kosenjak-vabilo

VABILO: Bistriški vintgar

V soboto, 6. oktobra 2018, vas vabimo na izlet v Bistriški vintgar.

Bistriški vintgar ni tako ozek kot tisti na Bledu, a zato nič manj lep – je slikovita dolina, ki jo je skozi tisočletja ustvaril potok Bistrica. Že sam pogled na potok, ponekod malo divji, drugje pa spet popolnoma miren, je zanimiv, a ob poti so še druge znamenitosti – rimski kamnolom, slap Šum, ruševine mlinov in pa ostanki najdebelejše jelke v tem delu Evrope!
Pot nas bo vodila od vstopne točke v Vintgar ves čas ob Bistrici ali nekoliko nad njo, vse do jelke. Od tam se bomo sprehodili do bližnje vasice, kjer nas bo pričakal avtobus. Pot je povsem enostavna, le na enem mestu je potrebno nekoliko več previdnosti (pri slapu Šum). Primerna je za vse pohodnike, tudi otroke. Za začrtano pot bomo potrebovali približno 3 h (počitki niso všteti).

Potrebna oprema: običajna pohodniška oprema in oblačila, primerna vremenu. Hrana in pijača iz nahrbtnika. Na koncu izleta se bomo kje ustavili na kakšnem prigrizku (po dogovoru).
Odhod in povratekOdhod ob 8. uri iz Rogatca. Povratek v poznih popoldanskih urah.
Prevoz in stroški: Prevoz bo organiziran. Stroški prevoza 12 € za odrasle člane, 10 € za otroke, za nečlane pa 15 €.
Prijave: do četrtka, 4. oktobra 2018, jih zbira Ines Zalezina (040 606 722).
VodnikNedelko Kuhar (041 763 490)

In še vabilce v formatu PDF: klik!

VABILO: Baba in Montura

Velik Baba nad planino Duplje

V soboto, 8. septembra 2018, vas vabimo, da se nam pridružite na izletu na Veliko Babo (2016 m) in njeno sosedo Veliko Monturo (1958 m) pri Krnskem jezeru.

Pod nas bo vodila od planinskega doma dr. Klementa Juga v Lepeni (700 m), kamor se bomo odpravili že dan prej in prenočili, da lahko zgodaj začnemo s hojo. Po udobni mulatjeri se bomo povzpeli skoraj do planinskega doma pri Krnskih jezerih, a bomo pot zapustili nekoliko prej in se po planinski poti povzpeli na vrh Babe. Nato bomo malo sestopili in po neoznačeni stezici osvojili še sosednjo Monturo, na kateri so ostanki zgradbe iz časa 1. svetovne vojne. Sestopili bomo do planinskega doma pri Krnskih jezerih (1385 m), si malo odpočili in sestopili v dolino. Skupno bo potrebno premagati za kar 1500 m višincev; za vzpon na Babo bomo potrebovali 4 h (brez upoštevanih počitkov), še slabe pol urice pa za na Monturo. Pot je v celoti tehnično nezahtevna. [Če se v petek zgodaj odpravimo v Lepeno lahko prespimo celo pri Krnskih jezerih.]

Planinski dom pri Krnskih jezerih

Hrana in pijača iz nahrbtnika in v koči. Potrebujete osnovno planinsko opremo in primerno obutev (gojzarje) ter pohodniške palice. Prijave zbira vodnik Miha Pavšič (041 367 856); v primeru nedosegljivosti pošljite SMS. Prijave zbiramo do srede, 5. 9. 2018. Podrobnosti o izletu bomo dorekli s prijavljenimi.

Vabljeni!

Velika Baba

Pozdrav s Kalške gore

Kalška gora ni razočarala, le na vrhu se je nekoliko skrivnostno zavila v meglice (kljub temu smo lahko pokukali dol do Zoisove koče, pa pobočje Grintovca se je pokazalo, Kalški greben na drugi strani pa se je ves čas ponosno kazal)… Na koncu smo jo osvajali štirje 🙂 Bilo je cvetja, modrega neba, lepih trav in še in še, na koncu tudi dež, a slednji šele takrat, ko smo mi že na varnem v koči pri izviru Kamniške Bistrice srkali smuti iz jagod in solate 😉 Hop na galerijo!

VABILO: Kalška gora

V drugo gre rado – in v drugo vas vabimo na Kalško goro! Vse ostaja enako kot iz prvega vabila, le datum je nekoliko drugačen – sobota, 14. julij 2018. Prijave zbiramo do četrtka, 12. julija. Vabljeni!

Opomba: na ta datum bi sicer morali imeti izlet na Bavški Grintovec, a je več poti nanj zaprtih zaradi aktivnih podorov…

VABILO: Kalška gora

V soboto, 30. junija, vas lepo vabimo, da se nam pridružite na izletu na Kalško goro (2047 m) v Kamniško-Savinsjkih Alpah. Izlet bomo izvedli namesto izleta na Prisojnik, saj je tam načrtovana Kopiščarjeva pot mestoma še kar lepo zasnežena.

Na Kalško goro se bomo povzpeli po neoznačeni, delno zahtevni stezi, pravzaprav lovski poti, ki vodi od Žagane peči v dolini Kamniške Bistrice. Do vrha je potrebno premagati 1235 višinskih metrov, tako da je nekaj kondicije vsekakor potrebne. Za pot sicer potrebujete običajno pohodniško opremo, vremenu primerna oblačila, zaščito pred soncem, pohodniške palice, ter seveda hrano in dovolj pijače, saj med potjo ni koč!

S Kalške gore, ki je kot nek pomol nad Zoisovo kočo na Kokrskem sedlu, je izredno lep razgled na Kočno in Grintovec ter ostale Kamniško-Savinjske velikane, lepo se vidi tudi Kalški greben, gore v bližini Storžiča, … Skratka, razgled za vikati 🙂

Prevoz bo najverjetneje z osebnimi avtomobili, pač glede na število prijavljenih, stroški prevoza se povrnejo vozniku preko prispevka. Odhod bo v zgodnjih jutranjih urah iz Rogatca. Prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722) ali pa kar vodnik Miha Pavšič (041 367 856), pri katerem lahko dobite dodatne informacije. Prijave zbiramo do četrtka, 28. junija 2018. Prijavljeni bodo o podrobnostih pravočasno obveščeni po elektronski pošti/telefonu.

Lepo vabljeni!