Tabor Čezsoča 2019

V soboto, 10. 8. 2019, se je za našo izmeno mladih planincev iz društev PD “Boč” Kostrivnica, Zagorje on Savi in “Sloga” Rogatec začel enotedenski tabor mladih planicev. Letos taborimo blizu Čezsoče ob – Soči! Prvi dan smo se malo ohladili v bistri reki, se sprehodili do slapu Boka, v nedeljo pa obiskali Krnsko jezero. Seveda je bilo hlajenje na sporedu tudi v nedeljo in kaže, da bo tako vsak dan – kar priročna je ta Soča!

VABILO: Od Svetine do Celja

Vabimo vas, da se nam pridružite na izletu od Svetine do Celja: pot bomo pričeli pri Alminem domu na Svetini, od koder je slabo uro hoda do Tolstega vrha (834 m). Nato se bomo po smučišču spustili do Celjske koče. Po kratkem oddihu bomo pot nadaljevali do Pečovniške koče in se povzpeli še na Grmado (718 m). Cilj našega pohoda bo Celjski grad, katerega si bomo pod strokovnim vodstvom tudi ogledali. Skupen čas hoje bo štiri ure. Izlet bo v soboto, 13. aprila 2019, podrobnosti pa so v priloženem vabilu.

2019-04-13-Od_Svetine_do_Celja

Izleti v letu 2019

Objavljamo program izletov za leto 2019! Program je dostopen v obliki:

Tabelo in koledar bomo sproti osveževali, tako da bosta odražala trenutno stanje oz. morebitne spremembe načrtov.

Lepo vabljeni na naše izlete!

Pozdrav s Slivnice

Bilo je mrzlo. Kaj mrzlo, ledeno! V izredno težkih razmerah smo se s polno alpinistično opremo počasi prebijali skozi leden zrak in globok sneg proti domovanju čarovnic. Zaradi zahtevnosti ture nas je bilo vodnikov več kot drugih udeležencev. Tudi navzdol ni bilo nič lažje – ledeno, plazovito, nevarno. Kar prepričajte se: klik! 😉