Planinski tabori

Tabore mladih planincev organiziramo v okviru Savinjskega meddruštvenega odbora (SMDO). Vsako leto se odpravimo v drug konec Slovenije, kjer streho nad glavo zamenja šotorsko platno, taborni prostor pa postane za en teden naš drugi dom. V tem času mladi udeleženci pridobivajo znanja o varni hoji v gore, varovanju narave, planinski orientaciji, …, hkrati pa se v njih prebujajo osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenosti, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.
Za varnost in dobro počutje mladine skrbijo mladinski in planinski vodniki, orientacisti ter vzgojiteljice iz šole, ki v okviru tabora organizirajo številne aktivnosti (izleti, ture, delavnice, družabne in športne igre (taborijada), obiski gostov), da pa ne zmanjka energije pa poskrbijo kuharice. Udeleženci preteklih taborov vam bodo zagotovo zaupali, da so na taboru spoznali veliko novih prijateljev in se odlično zabavali!

Vabimo vas, da si utrinke s preteklih taborov ogledate v galeriji, na naši spletni strani pa boste našli tudi druge objave, povezave s tabori – vabila, poročila, …

VABILO: Golica

Vabimo vas, da se nam 12. 6. 2021 pridružite na izletu na Golico. Med bele ključavnice se bomo povzpeli s Planine pod Golico, do koče sta dobri 2 h hoje, še slaba ura pa do vrha. Prijave na izlet zbira Ines Zalezina in sicer do 8. 6., na tel. 040 606 722. Podrobnosti so v vabilu. Lepo vabljeni!

1. Plan izletov v 2021 Komentarji so izklopljeni za Plan izletov v 2021
  2. VABILO: Izlet na Boč Komentarji so izklopljeni za VABILO: Izlet na Boč
  3. VABILO: Češnjev pohod Komentarji so izklopljeni za VABILO: Češnjev pohod
  4. Novice Mladinske komisije PZS Komentarji so izklopljeni za Novice Mladinske komisije PZS