Planinski tabori

Tabore mladih planincev organiziramo v okviru Savinjskega meddruštvenega odbora (SMDO). Vsako leto se odpravimo v drug konec Slovenije, kjer streho nad glavo zamenja šotorsko platno, taborni prostor pa postane za en teden naš drugi dom. V tem času mladi udeleženci pridobivajo znanja o varni hoji v gore, varovanju narave, planinski orientaciji, …, hkrati pa se v njih prebujajo osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenosti, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.
Za varnost in dobro počutje mladine skrbijo mladinski in planinski vodniki, orientacisti ter vzgojiteljice iz šole, ki v okviru tabora organizirajo številne aktivnosti (izleti, ture, delavnice, družabne in športne igre (taborijada), obiski gostov), da pa ne zmanjka energije pa poskrbijo kuharice. Udeleženci preteklih taborov vam bodo zagotovo zaupali, da so na taboru spoznali veliko novih prijateljev in se odlično zabavali!

Vabimo vas, da si utrinke s preteklih taborov ogledate v galeriji, na naši spletni strani pa boste našli tudi druge objave, povezave s tabori – vabila, poročila, …

VABILO: Blegoš

Blegoš (1562 m) je najvišji vrh Škofjeloškega hribovja s čudovitim razgledom na Ratitovec ter del najvišjih vrhov v Julijskih Alpah. Posejan je z bunkerji Rupnikove linije izpred 2. svetovne vojne, ki je služila za obrambo pred italijanskimi napadi.

Hojo bomo pričeli na sedlu Črni kal. Za vzpon bomo potrebovali približno dve uri, malo manj za sestop. Pot je primerna za vse kategorije pohodnikov.

Odhod je v soboto, 14. decembra 2019 ob 6. uri z avtobusne postaje v Rogatcu, vrnemo pa se v večernih urah.

Prispevek za prevoz je za mlade planince 15 €, za odrasle člane 18 €, za nečlane pa 20 €.
Oprema: običajna obutev in oblačila za ta letni čas.
Prosim, da se zaradi organizacije prevoza prijavite do srede, 11. decembra, na štvilko 040 606 722 (Ines).

V primeru neugodne vremenske napovedi ali premalega števila udeležencev bo izlet odpovedan.
Še vabilo v formatu PDF: klik!

Vabljeni!

1. Obvestilo udeležencem izleta na Žavcarjev vrh Komentarji so izklopljeni za Obvestilo udeležencem izleta na Žavcarjev vrh
  2. VABILO: Žavcarjev vrh Komentarji so izklopljeni za VABILO: Žavcarjev vrh
  3. Kostanjev piknik Komentarji so izklopljeni za Kostanjev piknik