Planinski tabori

Tabore mladih planincev organiziramo v okviru Savinjskega meddruštvenega odbora (SMDO). Vsako leto se odpravimo v drug konec Slovenije, kjer streho nad glavo zamenja šotorsko platno, taborni prostor pa postane za en teden naš drugi dom. V tem času mladi udeleženci pridobivajo znanja o varni hoji v gore, varovanju narave, planinski orientaciji, …, hkrati pa se v njih prebujajo osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenosti, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.
Za varnost in dobro počutje mladine skrbijo mladinski in planinski vodniki, orientacisti ter vzgojiteljice iz šole, ki v okviru tabora organizirajo številne aktivnosti (izleti, ture, delavnice, družabne in športne igre (taborijada), obiski gostov), da pa ne zmanjka energije pa poskrbijo kuharice. Udeleženci preteklih taborov vam bodo zagotovo zaupali, da so na taboru spoznali veliko novih prijateljev in se odlično zabavali!

Vabimo vas, da si utrinke s preteklih taborov ogledate v galeriji, na naši spletni strani pa boste našli tudi druge objave, povezave s tabori – vabila, poročila, …

Pozdrav s Slivnice

Bilo je mrzlo. Kaj mrzlo, ledeno! V izredno težkih razmerah smo se s polno alpinistično opremo počasi prebijali skozi leden zrak in globok sneg proti domovanju čarovnic. Zaradi zahtevnosti ture nas je bilo vodnikov več kot drugih udeležencev. Tudi navzdol ni bilo nič lažje – ledeno, plazovito, nevarno. Kar prepričajte se: klik! 😉

1. VABILO: Slivnica Komentarji so izklopljeni za VABILO: Slivnica
  2. Obvestilo: izlet na Košenjak Komentarji so izklopljeni za Obvestilo: izlet na Košenjak
  3. Kostanjev piknik Komentarji so izklopljeni za Kostanjev piknik
  4. Gremo na Košenjak! Komentarji so izklopljeni za Gremo na Košenjak!
  5. VABILO: Bistriški vintgar Komentarji so izklopljeni za VABILO: Bistriški vintgar
  6. Taborni čvek “Podpeca 2018” Komentarji so izklopljeni za Taborni čvek “Podpeca 2018”
  7. Tabor skozi pogled novinarja Komentarji so izklopljeni za Tabor skozi pogled novinarja