Planinski tabori

Tabore mladih planincev organiziramo v okviru Savinjskega meddruštvenega odbora (SMDO). Vsako leto se odpravimo v drug konec Slovenije, kjer streho nad glavo zamenja šotorsko platno, taborni prostor pa postane za en teden naš drugi dom. V tem času mladi udeleženci pridobivajo znanja o varni hoji v gore, varovanju narave, planinski orientaciji, …, hkrati pa se v njih prebujajo osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenosti, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.
Za varnost in dobro počutje mladine skrbijo mladinski in planinski vodniki, orientacisti ter vzgojiteljice iz šole, ki v okviru tabora organizirajo številne aktivnosti (izleti, ture, delavnice, družabne in športne igre (taborijada), obiski gostov), da pa ne zmanjka energije pa poskrbijo kuharice. Udeleženci preteklih taborov vam bodo zagotovo zaupali, da so na taboru spoznali veliko novih prijateljev in se odlično zabavali!

Vabimo vas, da si utrinke s preteklih taborov ogledate v galeriji, na naši spletni strani pa boste našli tudi druge objave, povezave s tabori – vabila, poročila, …

VABILO: Matkov kot, 1500 m

V torek, 25. 6. 2019, vabimo v Matkov kot. Škaf v Matkovem kotu predstavlja svojevrstno naravno znamenitost. To je kraterju podoben snežni kotel, ki ga v pomladanskem času izdolbe močan skoraj 40 m visok slap. Če je snega veliko je škaf globok tudi do 30 m, širok pa skoraj pol toliko. Letos se je poletje v Matkovem kotu nekoliko zamaknilo, zato Škafa še ni, je pa v koncu proti Škafu še precej mehkega snega.

Peljali se bomo z osebnimi avtomobili. Pot nas bo popeljala proti Logarski dolini, kjer bomo zavili proti Pavličevemu sedlu in takoj v dolini pustili avtomobile ter se peš napotili proti Matkovemu kotu.

V zadnjem delu poti so še zimske razmere, zato je potrebna primerna oprema. Od tehnične opreme priporočamo čelado, pohodne palice, gamaše, dereze in cepin.

Hoje do škafa je za približno tri in pol ure in skoraj toliko nazaj. Med potjo ni koče, zato je potrebno vso hrano in pijačo nesti s seboj.

Izlet bo vodil Nedelko Kuhar, kjer dobite tudi dodatne informacije. (tel. 041 763 490)
Glede prijav pokličite Ines Zalezina (tel. 040 606 722), kjer ob prijavi povejte, ali lahko tudi vozite.
Zbrali se bomo na avtobusni postaja v Rogatcu, od koder bomo krenili ob 5. uri.

Nekaj opreme si lahko izposodite na društvu.

Vabljeni!

1. VABILO: 10. srečanje planincev savinjske regije Komentarji so izklopljeni za VABILO: 10. srečanje planincev savinjske regije
  2. VABILO: Od Svetine do Celja Komentarji so izklopljeni za VABILO: Od Svetine do Celja
  3. Izlet za najmlajše planince Komentarji so izklopljeni za Izlet za najmlajše planince