VABILO: Matkov kot, 1500 m

V torek, 25. 6. 2019, vabimo v Matkov kot. Škaf v Matkovem kotu predstavlja svojevrstno naravno znamenitost. To je kraterju podoben snežni kotel, ki ga v pomladanskem času izdolbe močan skoraj 40 m visok slap. Če je snega veliko je škaf globok tudi do 30 m, širok pa skoraj pol toliko. Letos se je poletje v Matkovem kotu nekoliko zamaknilo, zato Škafa še ni, je pa v koncu proti Škafu še precej mehkega snega.

Peljali se bomo z osebnimi avtomobili. Pot nas bo popeljala proti Logarski dolini, kjer bomo zavili proti Pavličevemu sedlu in takoj v dolini pustili avtomobile ter se peš napotili proti Matkovemu kotu.

V zadnjem delu poti so še zimske razmere, zato je potrebna primerna oprema. Od tehnične opreme priporočamo čelado, pohodne palice, gamaše, dereze in cepin.

Hoje do škafa je za približno tri in pol ure in skoraj toliko nazaj. Med potjo ni koče, zato je potrebno vso hrano in pijačo nesti s seboj.

Izlet bo vodil Nedelko Kuhar, kjer dobite tudi dodatne informacije. (tel. 041 763 490)
Glede prijav pokličite Ines Zalezina (tel. 040 606 722), kjer ob prijavi povejte, ali lahko tudi vozite.
Zbrali se bomo na avtobusni postaja v Rogatcu, od koder bomo krenili ob 5. uri.

Nekaj opreme si lahko izposodite na društvu.

Vabljeni!

VABILO: Od Svetine do Celja

Vabimo vas, da se nam pridružite na izletu od Svetine do Celja: pot bomo pričeli pri Alminem domu na Svetini, od koder je slabo uro hoda do Tolstega vrha (834 m). Nato se bomo po smučišču spustili do Celjske koče. Po kratkem oddihu bomo pot nadaljevali do Pečovniške koče in se povzpeli še na Grmado (718 m). Cilj našega pohoda bo Celjski grad, katerega si bomo pod strokovnim vodstvom tudi ogledali. Skupen čas hoje bo štiri ure. Izlet bo v soboto, 13. aprila 2019, podrobnosti pa so v priloženem vabilu.

2019-04-13-Od_Svetine_do_Celja

Izlet za najmlajše planince

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec  in vrtec Rogatec vabita v četrtek, 11. aprila 2019, na pomladni izlet naše najmlajše planince. Naš cilj bo poiskati izvir reke Sotle.
Na pot se bomo odpravili ob 15.30 uri izpred Lovske koče na Belincu, kamor se ob koncu izleta tudi vrnemo. Starši, otroke torej pripeljite do Lovske koče na Belincu do 15.30 ure, po otroke pa pridete okoli 18.00 na isto mesto. V primeru slabega vremena izlet odpade.

Potrebna oprema: hrana, pijača, rezervna oblačila, primerna obutev.
Prijave: do ponedeljka, 8. aprila 2019, zbira jih vzgojiteljica v vrtcu.
Vodnik Planinske zveze Slovenije: Nedelko Kuhar (041 763 490)

Delovna akcija

Člane društva, ljubitelje narave in Donačke gore, vabimo v nedeljo, 7. 4. 2019 ob 7:30 na delovno akcijo. Urejali bomo planinske poti na Donački gori in Froelichovo planinsko pot od Rudijevega doma do vrha Donačke gore. Po zmožnostih prinesite s seboj ročno orodje; lopato, motiko, krampico, težje kladivo. Zborno mesto bo pri Rudijevemu domu. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.

Informacije: Željko Sekirnik (040 587 918)
Se vidimo v čim večjem številu, vabljeni!

2019-04-07-Delovna_akcija

Izleti v letu 2019

Objavljamo program izletov za leto 2019! Program je dostopen v obliki:

Tabelo in koledar bomo sproti osveževali, tako da bosta odražala trenutno stanje oz. morebitne spremembe načrtov.

Lepo vabljeni na naše izlete!