VABILO: Begunjščica

Vabimo vas, da se nam v soboto, 18. 6. 2022, pridružite na izletu na Begunjščico, natančneje na njen vrh – Veliki vrh (2060 m n.m.). Prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722) do četrtka, 16. 6.

Hoje je kar nekaj (okvirno za 7 ur brez upoštevanih počitkov), z njo pa bomo začeli na Ljubelju. Od tam se bomo preko Zelenice in Roblekovega doma povzpeli na vrh, sestopili pa preko planine Prevala. Na poti bomo tako obiskali tri koče, vsekakor pa je priporočljivo imeti nekaj za pod zob tudi v nahrbtniku, ob zadostni količini pijače, seveda. In čelna svetilka – za pot skozi tunele 🙂

Pot je deloma zahtevna (prečenje melišč, nekaj skalnih predelov), zato naj bo med opremo tudi čelada, zraven primerne obutne in vremenu primernih oblačil.

Dodatne informacije lahko dobite pri vodniku (Miha Pavšič, 041 367 857), nekaj podrobnosti pa smo nanizali tudi v priloženem vabilu.

Lepo vabljeni!

Severno ostenje Begunjščice kot se kaže proti Vrtači.

Pot od Zelenice proti Robleku.

VABILO: Češnjev pohod

Vabimo vas na Češnjev pohod, ki ga letos peljejo PD “Boč” Kostrivnica iz kostrivniške strani proti Donački gori. Prosimo, da se prijavite pri Ines Zalezina do četrtka, 2. junija 2022 dopoldan, na telefon 040 606 722.
Izlet bo v soboto, 4. junija 2022, zbor je na parkirišču pred OŠ v Kostrivnici ob 7.30. Čas hoje predvidoma 5–6 ur.
Opis poti: Tradicionalni Češnjev pohod, ki ga organiziramo skupaj s PD Sloga Rogatec in PD Ložno Sv. Florjan bo letos potekal z Boča na Donačko goro. Izpred OŠ v Kostrivnici bomo šli najprej mimo Strnišatovega mlina in cerkve Sv. Lenarta do Lovskega doma na Boču. Tu je predviden prvi počitek. Nadaljevali bomo do Ložnega, kjer nas bodo sprejeli člani PD Ložno. Po okrepčilu in počitku bomo pot nadaljevali do Rudijevega doma pod Donačko goro. V Rudijeve domu bo možno kupiti topel obrok (mesna enolončnica) za 6 eur na osebo. Kdor bo želel, se bo lahko povzpel na vrh Donačke gore. Po druženju pri Rudijevem domu, bo med 15. in 16. uro organiziran prevoz nazaj v Kostrivnico.
Hrana in pijača iz nahrbtnika, v Rudijevem domu je možno dobiti toplo hrano in pijačo. Potrebujete primerno pohodniško obutev za sredogorje ter zaščito pred soncem/dežjem. Stroški prevoza od Rudijevega doma do Kostrivnice (povratek): 5 EUR po osebi.

VABILO: Naravovarstveni pohod na Vetrnik

Sosednja planinska društva Vrečec Rogaška, Šmarje pri Jelšah, Boč Kostrivnica in Sloga Rogatec vabijo v soboto, 21. 5. 2022, na naravovarstveni pohod na Vetrnik v Kozjanskem parku. Vse podrobnosti glede izleta in prijav najdete v priloženem vabilu. Pozor – prijave za PD “Sloga” Rogatec zbira Bojana Romih do 18. 5. 2022.
2022-02-21-Vetrnik

VABILO: Ribniška koča

Vabimo vas, da se nam 2. aprila pridružite na planinskem izletu na Ribniško kočo na Pohorju (1507 m n.m.). Od koče se odpira pogled na najvišje pohorske vrhove. Vidimo lahko bližnji Jezerski vrh, greben Pohorja in del dravske doline z Mariborom.

Odhod ob 8. uri iz Rogatca, prijave pa kot ponavadi zbira Ines Zalezina (do srede, 30. marca). Ne pozabite na planinsko opremo – vse ostale potrebne informacije najdete v priloženem vabilu.

Vabljeni!

2022-04-02-Ribniska_koca

VABILO: Šmohor

V nedeljo, 20. marca 2022,
soboto, 19. marca 2022, vas lepo vabimo na planinski izlet na Šmohor (784 m n.m.) nad Laškim. Posebej lepo vabimo mlade planince! Odhod je ob 8. uri z avtobusne postaje v Rogatcu. Ne pozabite na planinske čevlje in topla oblačila, tudi kaj za pod zob je dobro imeti s seboj. Vse podrobnosti so v priloženem vabilu.

2022-03-19-Smohor

VABILO: Dreveniška gora

Vabimo vas, da se nam v soboto, 19. februarja 2022, pridružite na izletu na Drevenško goro (782 m) – na nekoliko manj znani drugi vrh Boča. Skupaj bo hoje za štiri ure, potrebujete pa običajno pohodniško opremo in vremenu primerna oblačila. Prijave zbira Ines Zalezina. Podrobnosti so v priloženem vabilu.
Lepo vabljeni!