VABILO: Zimski pohod na Donačko goro

Ob slovenskem kulturnem prazniku vas vabimo na tradicionalni pohod na Donačko goro.

Od 7. do 11.30 ure bo na vrhu gore kontrolna točka s priložnostnim žigom in ob 10.30 bo na vrhu gore kratek kulturni program, kateremu se lahko tudi sami pridružite.

Pohod je prostega značaja, ni skupinsko organiziran in ni voden, pohodniki se na goro podajo samostojno ali v spremstvu lastnih vodnikov. Za udeležbo na pohodu priporočamo zimskim vremenskim razmeram primerno planinsko opremo, prav tako upoštevajte, da se v zimskih razmerah čas hoje na goro podaljša. Pohodniki hodijo na lastno odgovornost.

2020-02-08-Donacka_gora-vabilo

VABILO: Blegoš

Blegoš (1562 m) je najvišji vrh Škofjeloškega hribovja s čudovitim razgledom na Ratitovec ter del najvišjih vrhov v Julijskih Alpah. Posejan je z bunkerji Rupnikove linije izpred 2. svetovne vojne, ki je služila za obrambo pred italijanskimi napadi.

Hojo bomo pričeli na sedlu Črni kal. Za vzpon bomo potrebovali približno dve uri, malo manj za sestop. Pot je primerna za vse kategorije pohodnikov.

Odhod je v soboto, 14. decembra 2019 ob 6. uri z avtobusne postaje v Rogatcu, vrnemo pa se v večernih urah.

Prispevek za prevoz je za mlade planince 15 €, za odrasle člane 18 €, za nečlane pa 20 €.
Oprema: običajna obutev in oblačila za ta letni čas.
Prosim, da se zaradi organizacije prevoza prijavite do srede, 11. decembra, na štvilko 040 606 722 (Ines).

V primeru neugodne vremenske napovedi ali premalega števila udeležencev bo izlet odpovedan.
Še vabilo v formatu PDF: klik!

Vabljeni!

VABILO: Žavcarjev vrh

V soboto, 23. novembra 2019, vas vabimo na izlet na Žavcarjev vrh.

Na Žavcarjevem vrhu (915 m n.m.) se greben Kozjaka, po katerem severno od Drave teče meja med Slovenijo in Avstrijo, prvič povzpne nad 900 metrov. Sam vrh ni razgleden, izpred planinskega doma (863 m n.m.) pod njim pa se odpira lep pogled na Dravsko dolino in Pohorje onkraj nje. Do koče pod Žavcarjevim vrhom je speljanih več markiranih poti.

Hoje bo pri vzponu za tri ure in pri sestopu za dve, višinska razlika znaša dobrih 600 metrov. Potrebujete primerno planinsko obutev in športna, vremenu primerna oblačila ter pohodne palice, hrano in pijačo. Prispevek za prevoz okvirno 12 € (za otroke) oz. 15 € za odrasle na osebo (odvisno od števila udeležencev in načina prevoza).

Odhod: ob 7:00 z avtobusne postaje v Rogatcu.

Prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722) do srede, 20. novembra 2019.
Izlet bo vodil vodnik PZS Miha Pavšič.

Vabilo v PDF: klik!

Kostanjev piknik

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec in vrtec Rogatec vabita v soboto, 12. oktobra 2019, na planinski izlet in na kostanjev piknik naše najmlajše planince. Naš cilj bo Rudijev dom na Donački gori, kjer bomo skupaj pekli kostanje.

Otroci, prijavnico dobite pri vgojiteljici.

Na pot se bomo odpravili ob 9. uri iz vrha “stare grabe”, kamor starši pripeljete svoje otroke. Iz “stare grabe” se bomo odpravili do Rudijevega doma. Starši, otroke torej pripeljite na vrh “stare grabe” (lokalna cesta Rogatec – Majšperk) do 9.00 ure, po otroke pa pridete okoli 12.00 ure (Rudijev dom – Donačka gora).

Potrebna oprema: hrana, pijača, rezervna oblačila, primerna obutev.
Prijave: do četrtka, 10. oktobra 2019, jih zbira vzgojiteljica v vrtcu.
Vodnik Planinske zveze Slovenije: Harold Križanec (031 853 736)
Dodatno: otroci lahko s sabo prinesejo kostanje, ki jih bomo nato prepeljali do Rudijevega doma, kjer jih bomo skupaj spekli.

VABILO: Matkov kot, 1500 m

V torek, 25. 6. 2019, vabimo v Matkov kot. Škaf v Matkovem kotu predstavlja svojevrstno naravno znamenitost. To je kraterju podoben snežni kotel, ki ga v pomladanskem času izdolbe močan skoraj 40 m visok slap. Če je snega veliko je škaf globok tudi do 30 m, širok pa skoraj pol toliko. Letos se je poletje v Matkovem kotu nekoliko zamaknilo, zato Škafa še ni, je pa v koncu proti Škafu še precej mehkega snega.

Peljali se bomo z osebnimi avtomobili. Pot nas bo popeljala proti Logarski dolini, kjer bomo zavili proti Pavličevemu sedlu in takoj v dolini pustili avtomobile ter se peš napotili proti Matkovemu kotu.

V zadnjem delu poti so še zimske razmere, zato je potrebna primerna oprema. Od tehnične opreme priporočamo čelado, pohodne palice, gamaše, dereze in cepin.

Hoje do škafa je za približno tri in pol ure in skoraj toliko nazaj. Med potjo ni koče, zato je potrebno vso hrano in pijačo nesti s seboj.

Izlet bo vodil Nedelko Kuhar, kjer dobite tudi dodatne informacije. (tel. 041 763 490)
Glede prijav pokličite Ines Zalezina (tel. 040 606 722), kjer ob prijavi povejte, ali lahko tudi vozite.
Zbrali se bomo na avtobusni postaja v Rogatcu, od koder bomo krenili ob 5. uri.

Nekaj opreme si lahko izposodite na društvu.

Vabljeni!