VABILO: Golica

Vabimo vas, da se nam 12. 6. 2021 pridružite na izletu na Golico. Med bele ključavnice se bomo povzpeli s Planine pod Golico, do koče sta dobri 2 h hoje, še slaba ura pa do vrha. Prijave na izlet zbira Ines Zalezina in sicer do 8. 6., na tel. 040 606 722. Podrobnosti so v vabilu. Lepo vabljeni!

Plan izletov v 2021

Drage planinke in planinci, pripravili smo plan izletov za leto 2021 (od maja naprej). Ogledate in prenesete/natisnete si ga lahko tukaj: datoteka PDF. Lepo vabljeni, da se nam pridružite na izletih! Vabila s podrobnostmi bomo sproti in pravočasno objavljali na spletni strani.

VABILO: Izlet na Boč

Na vikend, ki prihaja, vas vabimo na izlet v naši okolici in sicer gremo na Boč iz Zgornjega Gabrnika. Skupaj bo hoje za štiri ure, v kar počitki niso všteti. Zainteresirani za pohod se prijavite pri Ines Zalezina, do vključno PETKA, 28. 5., na tel.: 040 606 722! Več informacij v priloženem vabilu.

VABILO: Češnjev pohod

Utrinek s Češnjevega pohoda.

V soboto, 5. junija 2021, vas vabimo na Češnjev pohod, letos v smeri od Rudijevega doma do Velikonočnice na Boču. Začetek pohoda je ob 8. uri, pohod pa bo predvidoma trajal pet do šest ur. Prosimo, da svojo udeležbo najavite Ines Zalezina (040 606 722) do četrtka, 3. junija. Dodatne informacije o pohodu lahko dobite pri vodniku Nedelku Kuharju (041 763 490) in v priloženem vabilu.

VABILO: 11. srečanje planincev S MDO PD

Vabimo vas na 11. srečanje planincev društev Savinjskega meddruštvenega odbora, ki bo zadnjo soboto v mesecu maju, to je 29. 5. 2021. Tokrat bomo prehodili pot z Graške Gore do Andrejevega doma na Slemenu. Velika zahvala gre vodstvu Planinskega društva Velenje za letošnjo polno angažiranost pri našem srečanju in vsem markacistom, ki so pregledali in obnovili ta del planinske poti XIV. divizije. Odhod avtobusa iz avtobusne postaje Rogaška Slatina bo ob 6.00, avtobus bo pobiral pohodnike s časovnim zamikom ob poti do Celja. Zainteresirani za pohod se prijavite pri Nedelku Kuharju do vključno četrtka, 27. 5., na tel. 041 763 490! Še vabilo: klik!

Delovna akcija

Lepo pozdravljeni, markacijski odsek PD “Sloga” Rogatec vljudno vabi k sodelovanju na delovni akciji v soboto 22. maja 2021. Cilj akcije je ureditev Frölichive poti na vrh Donačke gore – prve in najstarejše nadelane označene poti v slovenskih gorah, pa tudi dela grebenske poti in Tončkine poti. Po zmožnosti prinesite s seboj ročno orodje, koso/kosilnico, rokavice in primerno obutev. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno. Zbor je pri Rudijevem domu ob 7.30. V primeru dežja bo akcija prestavljena na ustrezen kasnejši termin. Prosimo vas, da zaradi lažje organizacije svojo udeležbo najavite prek e-pošte sloga.rogatec@gmail.com ali po telefonu 040 587 918 (Željko Sekirnik).
Podrobnosti so v priloženem vabilu. Lepo vabljeni!
Željko Sekirnik, markacijski odsek

VABILO: Češnjev pohod

V soboto, 6. junija 2020, vas vabimo na tradicionalni Češnjev pohod, letos v smeri z Boča proti Donački gori. Izlet je organiziran v sodelovanju s PD “Boč” Kostrivnica in Ložno Sv. Florjan.

Izpred OŠ v Kostrivnici bomo šli najprej mimo Strnišatovega mlina in cerkve Sv. Lenarta do Lovskega doma na Boču. Tu je predviden prvi počitek. Nadaljevali bomo do Ložnega, kjer nas bodo sprejeli člani PD Ložno. Po okrepčilu in počitku bomo pot nadaljevali do Rudijevega doma pod Donačko goro. V Rudijevem domu bo možno kupiti topel obrok (mesna enolončnica) za 5 € na osebo. Kdor bo želel, se bo lahko povzpel na vrh Donačke gore. Po druženju pri Rudijevem domu, bo med 15. in 16. uro organiziran prevoz nazaj v Kostrivnico.
Skupen čas hoje je 5-6 h.

Zbor je ob 7. uri pred OŠ Kostrivnica. Informacije in prijave za PD “Sloga” Rogatec: Nedelko Kuhar (041 763 490).
Stroški prevoza nazaj od Rudijevega doma do Kostrivnice: 5 € / osebo.
Hrana in pijača: iz nahrbtnika, v Rudijevem domu. Oprema: primerna pohodniška obutev za sredogorje. Zaščita pred dežjem in soncem.

Opozorilo! Vse udeležence obveščamo, da je na pohodu potrebno upoštevati navodila NIJZ glede preprečevanja okužb z  virusom Covid -19. Navodila najdete na spletni strani PZS. Nanje vas bomo opozorili tudi pred pričetkom pohoda.

Vabljeni!

VABILO: Blegoš

V soboto, 14. marca 2020, vas vabimo na izlet na Blegoš (1562 m).

Blegoš je najvišji vrh Škofjeloškega hribovja s čudovitim razgledom na Ratitovec ter del najvišjih vrhov v Julijskih Alpah. Posejan je z bunkerji Rupnikove linije izpred 2. svetovne vojne, ki je služila za obrambo pred italijanskimi napadi.
Hojo bomo pričeli na sedlu Črni kal. Za vzpon bomo potrebovali približno dve uri, malo manj za sestop. Pot je primerna za vse kategorije pohodnikov.

Odhod bo v soboto, 14. marca 2020 ob 6. uri z avtobusne postaje v Rogatcu, vrnemo pa se v večernih urah.
Prispevek za prevoz je za mlade planince 15 €, za odrasle člane 18 €, za nečlane pa 20 €.
Oprema: Običajna obutev in oblačila za ta letni čas.
Prosimo, da se zaradi organizacije prevoza prijavite do torka, 10. marca 2020, na telefonsko številko 040 606 722 (Ines).

V primeru neugodne vremenske napovedi ali premalega števila udeležencev bo izlet odpovedan.

2020-03-14-Blegos