Tabor Čezsoča 2019

V soboto, 10. 8. 2019, se je za našo izmeno mladih planincev iz društev PD “Boč” Kostrivnica, Zagorje on Savi in “Sloga” Rogatec začel enotedenski tabor mladih planicev. Letos taborimo blizu Čezsoče ob – Soči! Prvi dan smo se malo ohladili v bistri reki, se sprehodili do slapu Boka, v nedeljo pa obiskali Krnsko jezero. Seveda je bilo hlajenje na sporedu tudi v nedeljo in kaže, da bo tako vsak dan – kar priročna je ta Soča!

Pozdrav s Slivnice

Bilo je mrzlo. Kaj mrzlo, ledeno! V izredno težkih razmerah smo se s polno alpinistično opremo počasi prebijali skozi leden zrak in globok sneg proti domovanju čarovnic. Zaradi zahtevnosti ture nas je bilo vodnikov več kot drugih udeležencev. Tudi navzdol ni bilo nič lažje – ledeno, plazovito, nevarno. Kar prepričajte se: klik! 😉

Kostanjev piknik

Jutranja plohica je nekaj motovilila okrog, potem pa se kmalu umaknila lepemu jesenskemu vremenu – pokukalo je tudi sonce 🙂 Kako sladki so sveže pečeni kostanji je preverilo 10 mladih planink in planincev, pa še nekaj starejšega spremstva – klik!

Tabor mladih planincev Podpeca 2018

Letošnji tabor, kje se vreme ni obnašalo prav nič škrtasto gorenjsko (navsezadnje smo bili na Koroškem!), je za nami, nam pa bodo ostali lepi spomini – nekaj smo jih v objektive ujeli Timi, Lučka, Hari, Ana ter Miha in jih za vas nasuli v zvrhano galerijo. Na hitro pa si lahko nekaj trenutkov ogledate tudi v posnetku, ki ga je pripravil Timi!

Prvi dnevi na taboru Podpeca

Prvi trije dnevi tabora mladih planincev v Podpeci so že za nami! Vreme nam je naklonjeno, imeli smo že kar nekaj aktivnosti, med drugim smo se povzpeli na bližnje Pikovo in Pikov vrh, ogledali smo si okolico tabora, obiskal nas je gorski reševalec Matic Novak in nam predstavil svojo življenjsko in športno zgodbo, imeli smo tekmovanje v planinski orientaciji, pravkar pa poteka planinski kviz iz (seveda planinskih) vsebin 🙂