Pozdrav s Slivnice

Bilo je mrzlo. Kaj mrzlo, ledeno! V izredno težkih razmerah smo se s polno alpinistično opremo počasi prebijali skozi leden zrak in globok sneg proti domovanju čarovnic. Zaradi zahtevnosti ture nas je bilo vodnikov več kot drugih udeležencev. Tudi navzdol ni bilo nič lažje – ledeno, plazovito, nevarno. Kar prepričajte se: klik! 😉

Kostanjev piknik

Jutranja plohica je nekaj motovilila okrog, potem pa se kmalu umaknila lepemu jesenskemu vremenu – pokukalo je tudi sonce 🙂 Kako sladki so sveže pečeni kostanji je preverilo 10 mladih planink in planincev, pa še nekaj starejšega spremstva – klik!

Tabor mladih planincev Podpeca 2018

Letošnji tabor, kje se vreme ni obnašalo prav nič škrtasto gorenjsko (navsezadnje smo bili na Koroškem!), je za nami, nam pa bodo ostali lepi spomini – nekaj smo jih v objektive ujeli Timi, Lučka, Hari, Ana ter Miha in jih za vas nasuli v zvrhano galerijo. Na hitro pa si lahko nekaj trenutkov ogledate tudi v posnetku, ki ga je pripravil Timi!

Prvi dnevi na taboru Podpeca

Prvi trije dnevi tabora mladih planincev v Podpeci so že za nami! Vreme nam je naklonjeno, imeli smo že kar nekaj aktivnosti, med drugim smo se povzpeli na bližnje Pikovo in Pikov vrh, ogledali smo si okolico tabora, obiskal nas je gorski reševalec Matic Novak in nam predstavil svojo življenjsko in športno zgodbo, imeli smo tekmovanje v planinski orientaciji, pravkar pa poteka planinski kviz iz (seveda planinskih) vsebin 🙂

Pozdrav s Kalške gore

Kalška gora ni razočarala, le na vrhu se je nekoliko skrivnostno zavila v meglice (kljub temu smo lahko pokukali dol do Zoisove koče, pa pobočje Grintovca se je pokazalo, Kalški greben na drugi strani pa se je ves čas ponosno kazal)… Na koncu smo jo osvajali štirje 🙂 Bilo je cvetja, modrega neba, lepih trav in še in še, na koncu tudi dež, a slednji šele takrat, ko smo mi že na varnem v koči pri izviru Kamniške Bistrice srkali smuti iz jagod in solate 😉 Hop na galerijo!