Delovna akcija

Lepo pozdravljeni, markacijski odsek PD “Sloga” Rogatec vljudno vabi k sodelovanju na delovni akciji v soboto 22. maja 2021. Cilj akcije je ureditev Frölichive poti na vrh Donačke gore – prve in najstarejše nadelane označene poti v slovenskih gorah, pa tudi dela grebenske poti in Tončkine poti. Po zmožnosti prinesite s seboj ročno orodje, koso/kosilnico, rokavice in primerno obutev. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno. Zbor je pri Rudijevem domu ob 7.30. V primeru dežja bo akcija prestavljena na ustrezen kasnejši termin. Prosimo vas, da zaradi lažje organizacije svojo udeležbo najavite prek e-pošte sloga.rogatec@gmail.com ali po telefonu 040 587 918 (Željko Sekirnik).
Podrobnosti so v priloženem vabilu. Lepo vabljeni!
Željko Sekirnik, markacijski odsek

Članarina 2021

Spoštovane članice in člani ter vsi, ki o članstvu razmišljate, vabimo vas k plačilu članarine za koledarsko leto 2021. Morda v letu 2020 res niste uspeli izkoristiti vseh ugodnosti, ki vam jih članstvo v planinskem društvu in s tem tudi v Planinski zvezi Slovenije prinaša, a na obzorju so boljši časi in tudi mi optimistično zremo v novo planinsko leto.

Vse najpomembnejše informacije glede članarine smo zbrali na posebni spletni strani, ki vsebuje tudi veliko povezav na krovno organizacijo – Planinsko zvezo Slovenije. Če se vam poraja še kakšno vprašanje vam bomo nanj z veseljem odgovorili prek e-pošte (sloga.rogatec@gmail.com) ali telefona (Ines Zalezina, tel. 040 606 722).

Plačilo članarine najenostavneje in najhitreje uredite tako, da pokličete našo blagajničarko Ines Zalezina (040 606 722).

Prisrčno vabljeni v našo družbo!

V januarju bomo tudi pripravili plan izletov za leto 2021 z upanjem, da ga uspemo v čim večji meri realizirati. Kot vsako leto bo dosegljiv na naši spletni strani.

Obvestilo!

POZOR – Donačka gora!

Trenutne razmere na Donački gori zahtevajo primerno zimsko opremo, zato vse pohodnike, planince in še posebej neplanince naprošamo, da so izredno pazljivi na celotnem območju gozdnih poti ter pri hoji na goro in z nje svoj korak prilagodijo svojim sposobnostim in prežečim nevarnim snežnim razmeram. Na Donački gori je zima in v takšnem gora ni ravno prijazna do obiskovalcev, vsled snega in ledu ter vetra se lomijo veje in drevesa! Čeprav smo pred dvema dnevoma popolnoma požagali in odstranili padlo drevje in vejevje, so novi odlomi, ki ogrožajo varnost pohodnikov. Ravnokar poteka na gori reševalna akcija Gorske reševalne službe, gasilcev in helikopterja Slovenske vojske. Priporočamo, da kakšen dan ali dva ne hodite na goro, oz. dokler se razmere ne umirijo! PD “Sloga” Rogatec

Popust na vlakih SŽ za člane PZS

Obveščamo vas, da sta Planinska zveza Slovenije in Slovenske železnice z dogovorom omogočili 30 % popust za enosmerne in povratne vozovnice v 2. razredu vseh vrst vlakov v Sloveniji.

Kot navaja na spletni strani PZS velja popust za nakup vozovnic na železniških postajah ali pri kondukterjih na vlaku do vključno 31. decembra 2021. Popust ne velja za nakup vozovnic preko spleta ali preko aplikacije. Enako popust ne velja na doplačila za kolesa, posebne vrste vlakov, … Člani društev PZS se za uveljavljanje popusta izkažejo z veljavno člansko izkaznico. Ponudnik ugodnosti lahko od člana društev PZS zahteva, da se identificira z veljavnim osebnim dokumentom. Podrobnosti najdete na spletni strani PZS.

Uporaba vlaka kot prevoznega sredstva omogoča izvedbo prav lepih izletov, sploh takih, kjer izhodišče ni enako točki sestopa, prav tako bo odveč skrb za parkiranje in vožnjo, nenazadnje pa boste z uporabo javnega prevoznega sredstva prispevali k zmanjševanju onesnaževanja okolja in izpustu toplogrednih plinov. Grem z vlakom – tudi v gore!

Delovna akcija

Člane društva, ljubitelje narave in Donačke gore, vabimo v nedeljo, 31. maja 2020, na delovno akcijo. Urejali bomo planinske poti na Donački gori in Froelichovo planinsko pot od Rudijevega doma do vrha Donačke gore. Po zmožnostih prinesite s seboj ročno orodje. Zborno mesto bo pri Rudijevemu domu ob 7.30.
Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.
Še vabilo v formatu PDF: klik!

Informacije: Željko Sekirnik, 040 587 918.

Se vidimo na planinskih poteh, vabljeni!

2020-05-31-Delovna_akcija

Ponovno odprtje planinskega doma in poti

Občinska uprava Občine Rogatec je danes, 30. aprila 2020, odpravila prepoved uporabe in gibanja po planinskih poteh na Donačko goro. Kljub temu vse obiskovalce planinskih poti prosimo, da le te uporabljate varno z upoštevanjem navodil in priporočil NIJZ za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.
Hkrati vas obveščamo, da bo planinski dom – Rudijev dom pod Donačko goro ponovno prijazno odprl svoja vrata v petek, 8. maja 2020.

Začasno zaprtje poti

Občinska uprava Občine Rogatec je dne 2. 4. 2020 zaradi preprečitve širjenja okužb s koronavirusom na podlagi Odloka Vlade RS o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin (Uradni list RS, št. 38/20) pohodnike pozvala k striktnemu upoštevanju prepovedi ter s tem k prenehanju uporabe pohodnih poti na Donačko goro.

S tem sta mišljeni najbolj frekventni pohodni poti, in sicer:
– z izhodiščem pri planinskem domu in ki vodi na vrh Donačke gore, (ID Odseka: 2466 in 2467)
– z izhodiščem pri sv. Donatu, ki vodi okrog Donačke gore ter po njenem južnem spodnjem delu okrog gore in na vrh preko tretjega vrha (jeklenice in varovala). (ID Odseka: 6011, 2144, 2469, 6018, 4995, 9922 in 6021)

Dopolnilo občinske uprave Občine Rogatec z dne, 7. 4. 2020
Nekatere pohodne poti do vrha Donačke gore potekajo namreč tudi izven območja občine Rogatec, širina pohodnih poti ne omogoča izogibanja pohodnikov upoštevajoč predpisano varno razdaljo, na oziroma ob poteh pa so tudi posamezni elementi, kot so jeklenice in varovala, klop ipd., ki so predmet dotikanja pohodnikov.
Obvestila pohodnikom, sta zaradi navedenega, objavili tudi Občina Majšperk in Občina Žetale.

Poti bodo zaprte do preklica!