Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2

Izbrano

Planinska zveza Slovenije je na spletni strani objavila naslednje priporočilo:

“Obiskovalce gorskega sveta, planince, alpiniste, plezalce, turne smučarje, kolesarje in druge pozivamo, naj se glede na trenutne razmere vsem aktivnostim v gorskem svetu odpovejo. Odsvetujemo vse skupne dolinske aktivnosti v okviru društev, odsekov ali posamezno organiziranih skupin!” (PZS)

Več lahko preberete na povezavi in tudi na posebni strani o koronavirusu. Proporočamo, da se napisanega držite ter sebe in drugih ne izpostavljate tveganju!

Članarina za leto 2020

Spoštovane članice in člani PD “Sloga” Rogatec in vsi tisti, ki razmišljate o tem, da bi to postali – vabimo vas, da obnovite članstvo oz. se včlanite v največjo slovensko planinsko organizacijo – Planinsko zvezo Slovenije. S plačilom članarine za leto 2020 v našem društvu boste neposredno člani te naše največje skupnosti obiskovalcev in ljubiteljev gora ter ljubiteljev narave nasploh. Več informacij o članarini najdete na naši posebni strani oz. na spletni strani Planinske zveze Slovenija.

Članarino lahko poravnate neposredno preko našega društva (pošljite nam sporočilo po e-pošti ali nas pokličite – blagajničarka Ines Zalezina, tel. 040 606 722).

Morda še majhna opomba: članarina za leto 2020 je nekoliko višja od članarine v preteklem letu in sicer zaradi drugačne zavarovalne pogodbe, kar je razloženo na posebni strani PZS.

Odstranjevnje ambrozije

Konec prejšnjega poletja sva se sveže izobraženi članici naravovarstvenega odseka PD Sloga, polni pravkar pridobljenega znanja, lotili odstranjevanja ambrozije ob Tončkini poti in ob cesti na Donačko goro (pod Polajžerjem). Ker je bila ta tujerodna invazivna in zelo alergena rastlina že v polnem cvetu in je že semenila, sva vedeli, da je bilo najino delo samo kaplja v morje, začetek dela, ki ga bo potrebno opraviti vsako leto, in to večkrat, saj te rastline iz semen poganjajo postopoma, ne vse naenkrat.

V torek, 6. avgusta sva se, še prijetno utrujeni in polni lepih vtisov s ponedeljkove celodnevne ture na Begunjščico, odpravili pogledat, koliko ambrozije je pognalo letos. Seveda v upanju, da je bo tokrat manj kot lani. Bili sva razočarani, saj so bujne mlade rastlinice gosto prekrivale robove ceste, tam, kjer sva jih populile lani. Ker sva za vsak slučaj vzeli s sabo rokavice in veliko vrečo, sva se kar lotili dela in temeljito očistili kakšnih dvajset metrov ceste, za več pa nama je zmanjkalo dneva in energije.

Ker smo v minulem tednu taborilii v Čezsoči na planinskem taboru, je nadaljevanje nujno potrebnega dela moralo počakati na čas, ko se vrnemo. In zdaj smo tu.

Jutri, 19. avgusta, ob 17. uri, bomo veseli, če se nam boste pridružili v čim večjem številu, da bo delo hitreje opravljeno. Akcija je namenjena tudi temu, da se naučimo ambrozijo prepoznati, saj je te nadležne rastline v naši okolici vedno več, marsikdo jo ima že na svojem dvorišču, vrtu ali njivi, pa je ne prepozna. Dobimo se pri vrtcu in se odpeljemo gor. Rokavice je treba imeti svoje, vreče pa bomo mi priskrbeli.

Vabljeni!

Ines in Bojana

Delovna akcija

Člane društva, ljubitelje narave in Donačke gore, vabimo v nedeljo, 7. 4. 2019 ob 7:30 na delovno akcijo. Urejali bomo planinske poti na Donački gori in Froelichovo planinsko pot od Rudijevega doma do vrha Donačke gore. Po zmožnostih prinesite s seboj ročno orodje; lopato, motiko, krampico, težje kladivo. Zborno mesto bo pri Rudijevemu domu. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.

Informacije: Željko Sekirnik (040 587 918)
Se vidimo v čim večjem številu, vabljeni!

2019-04-07-Delovna_akcija