Popust na vlakih SŽ za člane PZS

Obveščamo vas, da sta Planinska zveza Slovenije in Slovenske železnice z dogovorom omogočili 30 % popust za enosmerne in povratne vozovnice v 2. razredu vseh vrst vlakov v Sloveniji.

Kot navaja na spletni strani PZS velja popust za nakup vozovnic na železniških postajah ali pri kondukterjih na vlaku do vključno 31. decembra 2021. Popust ne velja za nakup vozovnic preko spleta ali preko aplikacije. Enako popust ne velja na doplačila za kolesa, posebne vrste vlakov, … Člani društev PZS se za uveljavljanje popusta izkažejo z veljavno člansko izkaznico. Ponudnik ugodnosti lahko od člana društev PZS zahteva, da se identificira z veljavnim osebnim dokumentom. Podrobnosti najdete na spletni strani PZS.

Uporaba vlaka kot prevoznega sredstva omogoča izvedbo prav lepih izletov, sploh takih, kjer izhodišče ni enako točki sestopa, prav tako bo odveč skrb za parkiranje in vožnjo, nenazadnje pa boste z uporabo javnega prevoznega sredstva prispevali k zmanjševanju onesnaževanja okolja in izpustu toplogrednih plinov. Grem z vlakom – tudi v gore!

Delovna akcija

Člane društva, ljubitelje narave in Donačke gore, vabimo v nedeljo, 31. maja 2020, na delovno akcijo. Urejali bomo planinske poti na Donački gori in Froelichovo planinsko pot od Rudijevega doma do vrha Donačke gore. Po zmožnostih prinesite s seboj ročno orodje. Zborno mesto bo pri Rudijevemu domu ob 7.30.
Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.
Še vabilo v formatu PDF: klik!

Informacije: Željko Sekirnik, 040 587 918.

Se vidimo na planinskih poteh, vabljeni!

2020-05-31-Delovna_akcija

Ponovno odprtje planinskega doma in poti

Občinska uprava Občine Rogatec je danes, 30. aprila 2020, odpravila prepoved uporabe in gibanja po planinskih poteh na Donačko goro. Kljub temu vse obiskovalce planinskih poti prosimo, da le te uporabljate varno z upoštevanjem navodil in priporočil NIJZ za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.
Hkrati vas obveščamo, da bo planinski dom – Rudijev dom pod Donačko goro ponovno prijazno odprl svoja vrata v petek, 8. maja 2020.

Začasno zaprtje poti

Občinska uprava Občine Rogatec je dne 2. 4. 2020 zaradi preprečitve širjenja okužb s koronavirusom na podlagi Odloka Vlade RS o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin (Uradni list RS, št. 38/20) pohodnike pozvala k striktnemu upoštevanju prepovedi ter s tem k prenehanju uporabe pohodnih poti na Donačko goro.

S tem sta mišljeni najbolj frekventni pohodni poti, in sicer:
– z izhodiščem pri planinskem domu in ki vodi na vrh Donačke gore, (ID Odseka: 2466 in 2467)
– z izhodiščem pri sv. Donatu, ki vodi okrog Donačke gore ter po njenem južnem spodnjem delu okrog gore in na vrh preko tretjega vrha (jeklenice in varovala). (ID Odseka: 6011, 2144, 2469, 6018, 4995, 9922 in 6021)

Dopolnilo občinske uprave Občine Rogatec z dne, 7. 4. 2020
Nekatere pohodne poti do vrha Donačke gore potekajo namreč tudi izven območja občine Rogatec, širina pohodnih poti ne omogoča izogibanja pohodnikov upoštevajoč predpisano varno razdaljo, na oziroma ob poteh pa so tudi posamezni elementi, kot so jeklenice in varovala, klop ipd., ki so predmet dotikanja pohodnikov.
Obvestila pohodnikom, sta zaradi navedenega, objavili tudi Občina Majšperk in Občina Žetale.

Poti bodo zaprte do preklica!

Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2

Planinska zveza Slovenije je na spletni strani objavila naslednje priporočilo:

“Obiskovalce gorskega sveta, planince, alpiniste, plezalce, turne smučarje, kolesarje in druge pozivamo, naj se glede na trenutne razmere vsem aktivnostim v gorskem svetu odpovejo. Odsvetujemo vse skupne dolinske aktivnosti v okviru društev, odsekov ali posamezno organiziranih skupin!” (PZS)

Več lahko preberete na povezavi in tudi na posebni strani o koronavirusu. Proporočamo, da se napisanega držite ter sebe in drugih ne izpostavljate tveganju!