Planinska delovna akcija

Člane društva, ljubitelje narave in Donačke gore, vabimo v nedeljo, 22. 4. 2017, ob 7:30 na delovno akcijo.

Urejali bomo planinske poti na Donački gori in Froelichovo planinsko pot od Rudijevega doma do vrha Donačke gore, ki jo je pretekla zima, kot vsako leto, ponovno precej poškodovala. Po zmožnostih prinesite s seboj ročno orodje; lopato, motiko, krampico, težje kladivo. Zborno mesto bo pri Rudijevemu domu.
Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.
Se vidimo v čim večjem številu, vabljeni!

2018-04-22-Delovna_akcija

Obvestilo

Udeležence 22. zimskega pohoda na Donačko goro obveščamo, da so na Donački gori razmere povsem zimske, da bo kratek kulturni program pri planinski koči ob enaki uri kot je bilo predvodeno, in tudi priložnostni žig bo v planinskem domu in ne na vrhu gore. Pot na goro je nazadnje prehojena danes po 19. uri, ni pa zgažena in ves čas tudi rahlo sneži. Cesta je še nocoj nazadnje splužena in posipana do planinskega doma.
Priporočamo zimsko opremo!
Pohodniki hodite na lastno odgovornost.

Tečaj varstva pred snežnimi plazovi

V nedeljo, 11.02.2018, bo GRS Postaja Celje izvedla tečaj varstva pred snežnimi plazovi. Tečaj je namenjen gornikom, planincem, turnim smučarjem, alpinistom, obiskovalcem gora v zimskem obdobju. Spoznajte nevarnosti snežnih plazov, naučite se ustrezno uporabljati zaščitno opremo, preizkusite iskanje zasutih s pomočjo plazovnih žoln, spoznajte ustrezno ukrepanje v primeru nesreče v snežnem plazu, ter se naučite pravilno hoditi s cepinom in derezam ter v primeru zdrsa pravilno ustaviti s cepinom. Podrobnosti so v priponki.

Prijave za naše društvo zbira Ines Zalezina (051 715 579), najkasneje do 8. 2. 2018. Zaradi omejenega števila mest priporočamo, da se za prijavo odločite čimprej. POZOR! 🙂 Kotizacijo za prve tri prijavljene člane PD “Sloga” s plačano članarino za tekoče leto (2018) plača naše društvo!