Izleti v letu 2020

Na tej strani si lahko ogledate program izletov našega planinskega društva, načrtovanih za leto 2020. Vsi izleti so vnešeni tudi v koledar, kjer najdete tudi druge dogodke (orientacijska tekmovanja, planinski tabor, …).

Seznam izletov na eni strani v formatu PDF, primernem za tiskanje, je tukajSeznam je bil pripravljen na začetku leta, morebitne spremembe datumov izletov pa sproti objavljamo na naši glavni strani in v tabeli spodaj.

MesecDatumIzletZahtevnost
januarPo poteh pohorskega bataljonanezahtevna zimska pot
februar8. 2.Donačka gora (884 m) - 24. tradicionalni izletnezahtevna zimska pot
marec14. 3.Blegoš (1562 m)nezahtevna zimska pot
marec27. 3.Občni zbor
april18. 4.Menina planina (1508 m)nezahtevna pot
maj30. 5.Srečanje planincev SMDO: Po poteh XIV. divizijenezahtevna pot
maj31. 5.Golica (1835 m)nezahtevna pot
junij6. 6.Češnjev pohod: Boč - Donačka goranezahtevna pot
junij13. 6.Dan planincev: Lučenezahtevna pot
julij4. 7.Ledinski vrh (čez Savinjsko sedlo (2108 m)delno zahtevna pot
julij20. 7.Velika Baba v Krnskem pogorju (2016 m)nezahtevna pot
september12. 9.Košenjak (1522 m)nezahtevna pot
september20. 9.Pohod po Rapalski meji (iz Žiri)nezahtevna pot
oktober5. 10.Kostanjev pikniknezahtevna pot
oktober19. 10.Ruška koča iz Šmartnega na Pohorju (1246 m)nezahtevna pot
november8. 11.Veliki Javornik (Bohor) (1023 m)nezahtevna pot

VABILO: Češnjev pohod

V soboto, 6. junija 2020, vas vabimo na tradicionalni Češnjev pohod, letos v smeri z Boča proti Donački gori. Izlet je organiziran v sodelovanju s PD “Boč” Kostrivnica in Ložno Sv. Florjan.

Izpred OŠ v Kostrivnici bomo šli najprej mimo Strnišatovega mlina in cerkve Sv. Lenarta do Lovskega doma na Boču. Tu je predviden prvi počitek. Nadaljevali bomo do Ložnega, kjer nas bodo sprejeli člani PD Ložno. Po okrepčilu in počitku bomo pot nadaljevali do Rudijevega doma pod Donačko goro. V Rudijevem domu bo možno kupiti topel obrok (mesna enolončnica) za 5 € na osebo. Kdor bo želel, se bo lahko povzpel na vrh Donačke gore. Po druženju pri Rudijevem domu, bo med 15. in 16. uro organiziran prevoz nazaj v Kostrivnico.
Skupen čas hoje je 5-6 h.

Zbor je ob 7. uri pred OŠ Kostrivnica. Informacije in prijave za PD “Sloga” Rogatec: Nedelko Kuhar (041 763 490).
Stroški prevoza nazaj od Rudijevega doma do Kostrivnice: 5 € / osebo.
Hrana in pijača: iz nahrbtnika, v Rudijevem domu. Oprema: primerna pohodniška obutev za sredogorje. Zaščita pred dežjem in soncem.

Opozorilo! Vse udeležence obveščamo, da je na pohodu potrebno upoštevati navodila NIJZ glede preprečevanja okužb z  virusom Covid -19. Navodila najdete na spletni strani PZS. Nanje vas bomo opozorili tudi pred pričetkom pohoda.

Vabljeni!

1. Delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Delovna akcija
  2. Odpoved letošnjega planinskega tabora Komentarji so izklopljeni za Odpoved letošnjega planinskega tabora
  3. Ponovno odprtje planinskega doma in poti Komentarji so izklopljeni za Ponovno odprtje planinskega doma in poti
  4. Začasno zaprtje poti Komentarji so izklopljeni za Začasno zaprtje poti
  5. Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2 Komentarji so izklopljeni za Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2
  6. Planinski dom ZAPRT! Komentarji so izklopljeni za Planinski dom ZAPRT!
  7. Program izletov za leto 2020 Komentarji so izklopljeni za Program izletov za leto 2020