Izleti v letu 2020

Na tej strani si lahko ogledate program izletov našega planinskega društva, načrtovanih za leto 2020. Vsi izleti so vnešeni tudi v koledar, kjer najdete tudi druge dogodke (orientacijska tekmovanja, planinski tabor, …).

Seznam izletov na eni strani v formatu PDF, primernem za tiskanje, je tukajSeznam je bil pripravljen na začetku leta, morebitne spremembe datumov izletov pa sproti objavljamo na naši glavni strani in v tabeli spodaj.

MesecDatumIzletZahtevnost
januarPo poteh pohorskega bataljonanezahtevna zimska pot
februar8. 2.Donačka gora (884 m) - 24. tradicionalni izletnezahtevna zimska pot
marec14. 3.Blegoš (1562 m)nezahtevna zimska pot
marec27. 3.Občni zbor
april18. 4.Menina planina (1508 m)nezahtevna pot
maj30. 5.Srečanje planincev SMDO: Po poteh XIV. divizijenezahtevna pot
maj31. 5.Golica (1835 m)nezahtevna pot
junij6. 6.Češnjev pohod: Boč - Donačka goranezahtevna pot
junij13. 6.Dan planincev: Lučenezahtevna pot
julij4. 7.Ledinski vrh (čez Savinjsko sedlo (2108 m)delno zahtevna pot
julij20. 7.Velika Baba v Krnskem pogorju (2016 m)nezahtevna pot
september12. 9.Košenjak (1522 m)nezahtevna pot
september20. 9.Pohod po Rapalski meji (iz Žiri)nezahtevna pot
oktober5. 10.Kostanjev pikniknezahtevna pot
oktober19. 10.Ruška koča iz Šmartnega na Pohorju (1246 m)nezahtevna pot
november8. 11.Veliki Javornik (Bohor) (1023 m)nezahtevna pot

Popust na vlakih SŽ za člane PZS

Obveščamo vas, da sta Planinska zveza Slovenije in Slovenske železnice z dogovorom omogočili 30 % popust za enosmerne in povratne vozovnice v 2. razredu vseh vrst vlakov v Sloveniji.

Kot navaja na spletni strani PZS velja popust za nakup vozovnic na železniških postajah ali pri kondukterjih na vlaku do vključno 31. decembra 2021. Popust ne velja za nakup vozovnic preko spleta ali preko aplikacije. Enako popust ne velja na doplačila za kolesa, posebne vrste vlakov, … Člani društev PZS se za uveljavljanje popusta izkažejo z veljavno člansko izkaznico. Ponudnik ugodnosti lahko od člana društev PZS zahteva, da se identificira z veljavnim osebnim dokumentom. Podrobnosti najdete na spletni strani PZS.

Uporaba vlaka kot prevoznega sredstva omogoča izvedbo prav lepih izletov, sploh takih, kjer izhodišče ni enako točki sestopa, prav tako bo odveč skrb za parkiranje in vožnjo, nenazadnje pa boste z uporabo javnega prevoznega sredstva prispevali k zmanjševanju onesnaževanja okolja in izpustu toplogrednih plinov. Grem z vlakom – tudi v gore!

1. VABILO: Češnjev pohod Komentarji so izklopljeni za VABILO: Češnjev pohod
  2. Delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Delovna akcija
  3. Odpoved letošnjega planinskega tabora Komentarji so izklopljeni za Odpoved letošnjega planinskega tabora
  4. Ponovno odprtje planinskega doma in poti Komentarji so izklopljeni za Ponovno odprtje planinskega doma in poti
  5. Začasno zaprtje poti Komentarji so izklopljeni za Začasno zaprtje poti
  6. Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2 Komentarji so izklopljeni za Priporočila PZS v zvezi s koronavirusom SARS-CoV-2
  7. Planinski dom ZAPRT! Komentarji so izklopljeni za Planinski dom ZAPRT!