Izleti v letu 2018

Seznam izletov na eni strani v formatu PDF, primernem za tiskanje, je tukaj. Seznam je bil pripravljen na začetku leta, morebitne spremembe datumov izletov pa sproti objavljamo na naši glavni strani in v tabeli spodaj.

Na tej strani si lahko ogledate program izletov našega planinskega društva, načrtovanih za leto 2018. Vsi izleti so vnešeni tudi v koledar, kjer najdete tudi druge dogodke (orientacijska tekmovanja, planinski tabor, …).

Prvi na sporedu bo Boč, a ne zadnjič v tem letu, saj ga bomo obiskali še nekoliko kasneje. No, takoj za njim bo pa druga polovica junijskega izleta, domača Donačka gora, v obliki letos že 22. tradicionalnega zimskega pohoda ob Slovenskem kulturnem prazniku. Nekoliko kasneje pa še ena “gora” – Gora Oljka! Oljk sicer ne bomo nabirali, bomo pa šli tja po razgled na Posavsko hribovje, kjer pa že leži naš prihodnji cilj – Veliki vrh (alias Kamnik) in Dragov dom na Homu.

No, zima nas bo do takrat menda že zapustila, tako da bo Dobrča lahko že čisto spomladanski izlet. Zanjo pogosto rečemo, da je prijazna gora – pot ni zahtevna, razgled pa čudovit, za nameček pa je blizu vrha še planinska koča, ki je kot rzgledni balkon proti Gorenjski ravnici in Julijcem na drugi strani. Dobrči bo konec aprila sledil tridnevni izlet, v okviru katerega bomo raziskovali Velebit – prehodili bomo Premužičevo pot! Potrebno bo pač nekaj logistike, a to je že druga zgodba. Maja in junija pa se spet obeta nekaj pohodov med zelenimi, nekoliko bližjimi hribčki – najprej Planinski dom na Bukovici, za tem bo sledila ena izmed etap pohoda Po poteh XIV. divizije v organizaciji Savinjskega meddruštvenega odbora, nato pa že v naši organizaciji Češnjev pohod, ki bo letos potekal v smeri od Boča na Donačko goro. No, še malo bomo ostali na Štajerskem – sredi junija bo v organizaciji Planinske zveze Slovenije potekal tradicionalni Dan slovenskih planincev, letos na Rogli na Pohorju.

Poletje bo začinjeno ne samo z nekoliko višjimi temperaturami in soncem ampak tudi s težjimi izleti – kot prvi bo na vrsti Prisojnik, sledil mu bo pa ne toliko oddaljeni in točno 200 višincev nižji Bavški Grintavec. Tudi septembra nas bo povleklo v tiste konce – do Krnskega jezera, na Veliko Babo in Veliko Monturo.

Jeseni pa spet na Štajersko – skozi Bistriški vintgar, čudovito in zanimivo dolino potoka Bistrice na Pohorju, pa na tradicionalni kostanjev piknik. In ker v tretje gre rado letos ponovno razpisujemo izlet na Košenjak – že dvakrat nam jo je zagodlo vreme, a ni hudič, da nam pa letos vendarle uspe vzpon na to kopasto razgledno goro nad Dravogradom! Leto bomo zaključili z izletom na Jakoba in Javorov vrh nad Preddvorom blizu Storžiča in pa z malo čarovnije – Slivnico! Vabljeni!

MesecDatumIzletZahtevnost
januar27. 1.zimski pohod na Boč (978 m)lahka zimska pot
februar8. 2.22. zimski pohod na Donačko goro (884 m)lahka zimska pot
februar24. 2.Gora Oljka (733 m)lahka zimska pot
marec10. 3.Dragov dom na Homu (605 m)nezahtevna pot
april14. 4. 7. 4.Dobrča (1634 m)nezahtevna pot
april27.-29. 4.Velebitzahtevna pot
maj5. 5. 12. 5.Planinski dom na Bukovici (568 m)nezahtevna pot
maj26. 5.Po poteh XIV. divizije (SMDO)nezahtevna pot
junij9. 6.Češnjev pohod (Boč - Donačka gora)nezahtevna pot
junij16. 6.Dan slovenskih planincev (PZS) - Roglanezahtevna pot
junij30. 6.ODPOVEDANO! Kaška gora (2047 m) (namesto: Prisojnik, 2547 m)delno zahtevna pot
julij14. 7.Kalška gora (2047 m) (namesto: Bavški Grintavec, 2347 m)delno zahtevna pot
september7. in 8. 9.Velika Baba (2016 m) in Velika Montura (1958 m)lahka pot
oktober6. 10. 15. 9.Bistriški vintgarnezahtevna pot
oktober21. 10. 6. 10.Kostanjev pikniknezahtevna pot
oktober28. 10. 20. 10.Košenjak (1522 m)nezahtevna pot
november11. 11. odpoved zaradi odsotnosti vodnikaJavorov vrh (1434 m)nezahtevna pot
december16. 12. 15. 12.Slivnica (1114 m)lahka zimska pot
december26. 12.praznični izlet

Članarina 2022

Spoštovane članice in člani ter tisti, ki o tem razmišljate, vabimo vas k plačilu članarine za leto 2022. S tem si zagotovite nezgodno zavarovanje na vaših izletih v gore, prav tako pa vam članarina v planinskem društvu in posredno v Planinski zvezi Slovenije omogoča številne ugodnosti. Več informacij o tem smo zbrali na posebni spletni strani, dostopne pa so tudi neposredno na PZS.

Posebej bi izpostavili kupon v vrednosti 20 EUR za nakup v športni trgovini Hervis, ki je objavljen v zgibanki (slednjo boste prejeli ob plačilu članarine) ter 30 % popust za enosmerne in povratne vozovnice Slovenskih železnic (velja za 2. razred vseh vlakov v Sloveniji).

Za članstvo, s katerim posredno podpirate tudi delovanje našega društva, se vam iskreno zahvaljujemo.

1. Kako je bilo na Škratovi poti? Komentarji so izklopljeni za Kako je bilo na Škratovi poti?
  2. VABILO: Po škratovi poti Komentarji so izklopljeni za VABILO: Po škratovi poti
  3. VABILO: Ruška koča Komentarji so izklopljeni za VABILO: Ruška koča
  4. VABILO: Naravovarstveni pohod Komentarji so izklopljeni za VABILO: Naravovarstveni pohod
  5. VABILO: Objemimo Donačko goro Komentarji so izklopljeni za VABILO: Objemimo Donačko goro