Izleti v letu 2018

Seznam izletov na eni strani v formatu PDF, primernem za tiskanje, je tukaj. Seznam je bil pripravljen na začetku leta, morebitne spremembe datumov izletov pa sproti objavljamo na naši glavni strani in v tabeli spodaj.

Na tej strani si lahko ogledate program izletov našega planinskega društva, načrtovanih za leto 2018. Vsi izleti so vnešeni tudi v koledar, kjer najdete tudi druge dogodke (orientacijska tekmovanja, planinski tabor, …).

Prvi na sporedu bo Boč, a ne zadnjič v tem letu, saj ga bomo obiskali še nekoliko kasneje. No, takoj za njim bo pa druga polovica junijskega izleta, domača Donačka gora, v obliki letos že 22. tradicionalnega zimskega pohoda ob Slovenskem kulturnem prazniku. Nekoliko kasneje pa še ena “gora” – Gora Oljka! Oljk sicer ne bomo nabirali, bomo pa šli tja po razgled na Posavsko hribovje, kjer pa že leži naš prihodnji cilj – Veliki vrh (alias Kamnik) in Dragov dom na Homu.

No, zima nas bo do takrat menda že zapustila, tako da bo Dobrča lahko že čisto spomladanski izlet. Zanjo pogosto rečemo, da je prijazna gora – pot ni zahtevna, razgled pa čudovit, za nameček pa je blizu vrha še planinska koča, ki je kot rzgledni balkon proti Gorenjski ravnici in Julijcem na drugi strani. Dobrči bo konec aprila sledil tridnevni izlet, v okviru katerega bomo raziskovali Velebit – prehodili bomo Premužičevo pot! Potrebno bo pač nekaj logistike, a to je že druga zgodba. Maja in junija pa se spet obeta nekaj pohodov med zelenimi, nekoliko bližjimi hribčki – najprej Planinski dom na Bukovici, za tem bo sledila ena izmed etap pohoda Po poteh XIV. divizije v organizaciji Savinjskega meddruštvenega odbora, nato pa že v naši organizaciji Češnjev pohod, ki bo letos potekal v smeri od Boča na Donačko goro. No, še malo bomo ostali na Štajerskem – sredi junija bo v organizaciji Planinske zveze Slovenije potekal tradicionalni Dan slovenskih planincev, letos na Rogli na Pohorju.

Poletje bo začinjeno ne samo z nekoliko višjimi temperaturami in soncem ampak tudi s težjimi izleti – kot prvi bo na vrsti Prisojnik, sledil mu bo pa ne toliko oddaljeni in točno 200 višincev nižji Bavški Grintavec. Tudi septembra nas bo povleklo v tiste konce – do Krnskega jezera, na Veliko Babo in Veliko Monturo.

Jeseni pa spet na Štajersko – skozi Bistriški vintgar, čudovito in zanimivo dolino potoka Bistrice na Pohorju, pa na tradicionalni kostanjev piknik. In ker v tretje gre rado letos ponovno razpisujemo izlet na Košenjak – že dvakrat nam jo je zagodlo vreme, a ni hudič, da nam pa letos vendarle uspe vzpon na to kopasto razgledno goro nad Dravogradom! Leto bomo zaključili z izletom na Jakoba in Javorov vrh nad Preddvorom blizu Storžiča in pa z malo čarovnije – Slivnico! Vabljeni!

MesecDatumIzletZahtevnost
december15. 12.Slivnica (1114 m)lahka zimska pot
december26. 12.praznični izlet

VABILO: Bukovica

Vabimo vas, da se nam v soboto, 5. maja 2018, pridružite na planinskem izletu na Bukovico (584 m).
Od planinskega doma (568 m) je razgled nekoliko omejen, zato se bomo povzpeli na vrh. Proti vzhodu so nad Savinjsko dolino vzpetine severnega dela Posavskega hribovja, v bližini je Zabukovško-Libojska kadunja, kjer so do leta 1966 kopali rjavi premog, za njo vidimo Celje in Posavsko hribovje na Kozjanskem, proti severovzhodu pa Konjiško goro, Boč in Donačko goro; na južni strani je v dolini naselje Zabukovica, potem pa vidimo hrbet Posavskega hribovja od Maliča prek Gozdnika, Mrzlice in Svete planine do Velike planine na jugozahodu, spredaj pa so Hom, Kamnik, Golava in Reška planina; na zahodu se nad Savinjsko dolino dvigajo Dobrovlje, proti severozahodu pa vidimo na obzorju vzhodni del Savinjskih Alp z Ojstrico; na severni strani je Savinjska dolina s Petrovčami, Žalcem, Šempetrom, Preboldom, Polzelo in drugimi kraji, za njo se razteza Ponikevska planota z Goro Oljko na levi in Goro (Šentjungert) na desni, zadaj pa so Paški Kozjak, Uršlja gora in Pohorje.

Izlet je lahek, potrebujete običajno pohodniško opremo. Prevoz bo z avtobusom, prijave zbira Ines Zalezina (040 606 722).

Ostale podrobnosti najdete v priložeben vabilu.

Vabljeni!

1. Kam čez poletje! Z nami!!! Komentarji so izklopljeni za Kam čez poletje! Z nami!!!
  2. Planinska delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Planinska delovna akcija
  3. Sončna Dobrča Komentarji so izklopljeni za Sončna Dobrča
  4. Tabor mladih planincev Podpeca 2018 Komentarji so izklopljeni za Tabor mladih planincev Podpeca 2018
  5. Dobrča – sprememba datuma Komentarji so izklopljeni za Dobrča – sprememba datuma