Izleti v letu 2018

Seznam izletov na eni strani v formatu PDF, primernem za tiskanje, je tukaj. Seznam je bil pripravljen na začetku leta, morebitne spremembe datumov izletov pa sproti objavljamo na naši glavni strani in v tabeli spodaj.

Na tej strani si lahko ogledate program izletov našega planinskega društva, načrtovanih za leto 2018. Vsi izleti so vnešeni tudi v koledar, kjer najdete tudi druge dogodke (orientacijska tekmovanja, planinski tabor, …).

Prvi na sporedu bo Boč, a ne zadnjič v tem letu, saj ga bomo obiskali še nekoliko kasneje. No, takoj za njim bo pa druga polovica junijskega izleta, domača Donačka gora, v obliki letos že 22. tradicionalnega zimskega pohoda ob Slovenskem kulturnem prazniku. Nekoliko kasneje pa še ena “gora” – Gora Oljka! Oljk sicer ne bomo nabirali, bomo pa šli tja po razgled na Posavsko hribovje, kjer pa že leži naš prihodnji cilj – Veliki vrh (alias Kamnik) in Dragov dom na Homu.

No, zima nas bo do takrat menda že zapustila, tako da bo Dobrča lahko že čisto spomladanski izlet. Zanjo pogosto rečemo, da je prijazna gora – pot ni zahtevna, razgled pa čudovit, za nameček pa je blizu vrha še planinska koča, ki je kot rzgledni balkon proti Gorenjski ravnici in Julijcem na drugi strani. Dobrči bo konec aprila sledil tridnevni izlet, v okviru katerega bomo raziskovali Velebit – prehodili bomo Premužičevo pot! Potrebno bo pač nekaj logistike, a to je že druga zgodba. Maja in junija pa se spet obeta nekaj pohodov med zelenimi, nekoliko bližjimi hribčki – najprej Planinski dom na Bukovici, za tem bo sledila ena izmed etap pohoda Po poteh XIV. divizije v organizaciji Savinjskega meddruštvenega odbora, nato pa že v naši organizaciji Češnjev pohod, ki bo letos potekal v smeri od Boča na Donačko goro. No, še malo bomo ostali na Štajerskem – sredi junija bo v organizaciji Planinske zveze Slovenije potekal tradicionalni Dan slovenskih planincev, letos na Rogli na Pohorju.

Poletje bo začinjeno ne samo z nekoliko višjimi temperaturami in soncem ampak tudi s težjimi izleti – kot prvi bo na vrsti Prisojnik, sledil mu bo pa ne toliko oddaljeni in točno 200 višincev nižji Bavški Grintavec. Tudi septembra nas bo povleklo v tiste konce – do Krnskega jezera, na Veliko Babo in Veliko Monturo.

Jeseni pa spet na Štajersko – skozi Bistriški vintgar, čudovito in zanimivo dolino potoka Bistrice na Pohorju, pa na tradicionalni kostanjev piknik. In ker v tretje gre rado letos ponovno razpisujemo izlet na Košenjak – že dvakrat nam jo je zagodlo vreme, a ni hudič, da nam pa letos vendarle uspe vzpon na to kopasto razgledno goro nad Dravogradom! Leto bomo zaključili z izletom na Jakoba in Javorov vrh nad Preddvorom blizu Storžiča in pa z malo čarovnije – Slivnico! Vabljeni!

MesecDatumIzletZahtevnost
januar27. 1.zimski pohod na Boč (978 m)lahka zimska pot
februar8. 2.22. zimski pohod na Donačko goro (884 m)lahka zimska pot
februar24. 2.Gora Oljka (733 m)lahka zimska pot
marec10. 3.Dragov dom na Homu (605 m)nezahtevna pot
april14. 4. 7. 4.Dobrča (1634 m)nezahtevna pot
april27.-29. 4.Velebitzahtevna pot
maj5. 5. 12. 5.Planinski dom na Bukovici (568 m)nezahtevna pot
maj26. 5.Po poteh XIV. divizije (SMDO)nezahtevna pot
junij9. 6.Češnjev pohod (Boč - Donačka gora)nezahtevna pot
junij16. 6.Dan slovenskih planincev (PZS) - Roglanezahtevna pot
junij30. 6.ODPOVEDANO! Kaška gora (2047 m) (namesto: Prisojnik, 2547 m)delno zahtevna pot
julij14. 7.Kalška gora (2047 m) (namesto: Bavški Grintavec, 2347 m)delno zahtevna pot
september7. in 8. 9.Velika Baba (2016 m) in Velika Montura (1958 m)lahka pot
oktober6. 10. 15. 9.Bistriški vintgarnezahtevna pot
oktober21. 10. 6. 10.Kostanjev pikniknezahtevna pot
oktober28. 10. 20. 10.Košenjak (1522 m)nezahtevna pot
november11. 11. odpoved zaradi odsotnosti vodnikaJavorov vrh (1434 m)nezahtevna pot
december16. 12. 15. 12.Slivnica (1114 m)lahka zimska pot
december26. 12.praznični izlet

VABILO: Matkov kot, 1500 m

V torek, 25. 6. 2019, vabimo v Matkov kot. Škaf v Matkovem kotu predstavlja svojevrstno naravno znamenitost. To je kraterju podoben snežni kotel, ki ga v pomladanskem času izdolbe močan skoraj 40 m visok slap. Če je snega veliko je škaf globok tudi do 30 m, širok pa skoraj pol toliko. Letos se je poletje v Matkovem kotu nekoliko zamaknilo, zato Škafa še ni, je pa v koncu proti Škafu še precej mehkega snega.

Peljali se bomo z osebnimi avtomobili. Pot nas bo popeljala proti Logarski dolini, kjer bomo zavili proti Pavličevemu sedlu in takoj v dolini pustili avtomobile ter se peš napotili proti Matkovemu kotu.

V zadnjem delu poti so še zimske razmere, zato je potrebna primerna oprema. Od tehnične opreme priporočamo čelado, pohodne palice, gamaše, dereze in cepin.

Hoje do škafa je za približno tri in pol ure in skoraj toliko nazaj. Med potjo ni koče, zato je potrebno vso hrano in pijačo nesti s seboj.

Izlet bo vodil Nedelko Kuhar, kjer dobite tudi dodatne informacije. (tel. 041 763 490)
Glede prijav pokličite Ines Zalezina (tel. 040 606 722), kjer ob prijavi povejte, ali lahko tudi vozite.
Zbrali se bomo na avtobusni postaja v Rogatcu, od koder bomo krenili ob 5. uri.

Nekaj opreme si lahko izposodite na društvu.

Vabljeni!

1. VABILO: 10. srečanje planincev savinjske regije Komentarji so izklopljeni za VABILO: 10. srečanje planincev savinjske regije
  2. VABILO: Od Svetine do Celja Komentarji so izklopljeni za VABILO: Od Svetine do Celja
  3. Izlet za najmlajše planince Komentarji so izklopljeni za Izlet za najmlajše planince