Osebna izkaznica

sloga.rogatec@gmail.com
pdsloga@pzs.si

Ostali podatki
Račun IBAN SI56 0510 0801 5250 526 (odprt pri Abanka d.d., poslovalnica Rogaška Slatina)
Davčna številka: 56651384
Matična številka: 5007020

Osebna izkaznica društva je na ogled tudi na spletni strani Planinske zveze Slovenije.

Odstranjevnje ambrozije

Konec prejšnjega poletja sva se sveže izobraženi članici naravovarstvenega odseka PD Sloga, polni pravkar pridobljenega znanja, lotili odstranjevanja ambrozije ob Tončkini poti in ob cesti na Donačko goro (pod Polajžerjem). Ker je bila ta tujerodna invazivna in zelo alergena rastlina že v polnem cvetu in je že semenila, sva vedeli, da je bilo najino delo samo kaplja v morje, začetek dela, ki ga bo potrebno opraviti vsako leto, in to večkrat, saj te rastline iz semen poganjajo postopoma, ne vse naenkrat.

V torek, 6. avgusta sva se, še prijetno utrujeni in polni lepih vtisov s ponedeljkove celodnevne ture na Begunjščico, odpravili pogledat, koliko ambrozije je pognalo letos. Seveda v upanju, da je bo tokrat manj kot lani. Bili sva razočarani, saj so bujne mlade rastlinice gosto prekrivale robove ceste, tam, kjer sva jih populile lani. Ker sva za vsak slučaj vzeli s sabo rokavice in veliko vrečo, sva se kar lotili dela in temeljito očistili kakšnih dvajset metrov ceste, za več pa nama je zmanjkalo dneva in energije.

Ker smo v minulem tednu taborilii v Čezsoči na planinskem taboru, je nadaljevanje nujno potrebnega dela moralo počakati na čas, ko se vrnemo. In zdaj smo tu.

Jutri, 19. avgusta, ob 17. uri, bomo veseli, če se nam boste pridružili v čim večjem številu, da bo delo hitreje opravljeno. Akcija je namenjena tudi temu, da se naučimo ambrozijo prepoznati, saj je te nadležne rastline v naši okolici vedno več, marsikdo jo ima že na svojem dvorišču, vrtu ali njivi, pa je ne prepozna. Dobimo se pri vrtcu in se odpeljemo gor. Rokavice je treba imeti svoje, vreče pa bomo mi priskrbeli.

Vabljeni!

Ines in Bojana

1. Tabor Čezsoča 2019 Komentarji so izklopljeni za Tabor Čezsoča 2019
  2. VABILO: Matkov kot, 1500 m Komentarji so izklopljeni za VABILO: Matkov kot, 1500 m