Društvo

Planinsko društvo je bilo prvič ustanovljeno že leta 1948 kot PD “Sloga” Rogatec – Straža. Po zatonu se je v letu 1973 ponovno oblikovalo z enakim imenom. Prvotno društvo je bilo ustvarjeno in registrirano pri hrvaški planinski zvezi, saj je v takratni skupni državi Jugoslaviji večina članov in vodstva prihajalo prav iz tovarne stekla Straža iz sosednje republike Hrvaške. Veliko podporo in materialno spodbudo je društvo dobivalo prav iz te tovarne, katere ime je prevzelo tudi v naslovu. Po ločitvi republik od skupne države so se tudi poti sčasoma povsem razšle.

Smo najštevilčnejše društvo v občini Rogatec in polnopravni član Planinske zveze Slovenije ter Savinjskega Meddruštvenega odbora planinskih društev.

Glavni poudarek namenjamo seveda gorništvu. Članom in vsem ljubiteljem hoje v naravo ponujamo pester letni program. V ta namen organiziramo izlete v nižinskem svetu, sredogorju in ture v visokogorje. Zahtevnost pohodov prilagajamo starostnim skupinam in psihofizični pripravljenosti članov. Obiskujemo predvsem domače kraje in gore, privlačijo pa nas tudi pogledi preko meja naše dežele v sredo- in visokogorje.

Posebno pozornost posvečamo delu z mladimi. Zavedamo se, kako pomembno je otrokom in mladini pravilno predstaviti duh gorništva, planinstva in tekmovalnosti. Varna hoja v gore pa je tisto vodilo, ki ga skušamo ponuditi našim mladim, da z udeležbami na izletih, planinskih taborih in planinskih šolah pridobivajo osnovne korake za prijetne dneve v objemu gora. V mladih želimo prebuditi osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenja, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.

V društvu delujejo različni odseki in skupine, ki so potrebni za prijetno, organizirano obliko dela.

Smo organizator tradicionalnih pohodov v občini:

• pohod na Donačko goro ob slovenskem kulturnem prazniku,
  • češnjev pohod od planinskega doma pod Bočem do planinskega doma pod Donačko goro,
  • pohod “Objemimo Donačko goro” v okviru praznovanj rogaškega občinskega praznika,
  • Silvestrski pohod na Donačko goro, v skupnem pričakovanju Novega leta.

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec je prostovoljno društvo, namenjeno vsem ljubiteljem gora in narave, ki želijo popestriti svoje življenje z bivanjem v naravnem okolju in obogatiti svoje znanje ter spoznanje o gorah. Vabimo vas, da se nam na potepanjih pridružite, saj vam bomo z veseljem odkrili prečudoviti gorski svet in njegovo neprecenljivo bogastvo.

Kostanjev piknik

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec in vrtec Rogatec vabita v soboto, 12. oktobra 2019, na planinski izlet in na kostanjev piknik naše najmlajše planince. Naš cilj bo Rudijev dom na Donački gori, kjer bomo skupaj pekli kostanje.

Otroci, prijavnico dobite pri vgojiteljici.

Na pot se bomo odpravili ob 9. uri iz vrha “stare grabe”, kamor starši pripeljete svoje otroke. Iz “stare grabe” se bomo odpravili do Rudijevega doma. Starši, otroke torej pripeljite na vrh “stare grabe” (lokalna cesta Rogatec – Majšperk) do 9.00 ure, po otroke pa pridete okoli 12.00 ure (Rudijev dom – Donačka gora).

Potrebna oprema: hrana, pijača, rezervna oblačila, primerna obutev.
Prijave: do četrtka, 10. oktobra 2019, jih zbira vzgojiteljica v vrtcu.
Vodnik Planinske zveze Slovenije: Harold Križanec (031 853 736)
Dodatno: otroci lahko s sabo prinesejo kostanje, ki jih bomo nato prepeljali do Rudijevega doma, kjer jih bomo skupaj spekli.

1. Odpoved izleta na Tosc Komentarji so izklopljeni za Odpoved izleta na Tosc
  2. VABILO: Tosc Komentarji so izklopljeni za VABILO: Tosc
  3. VABILO: Veliki vrh, 2088 m Komentarji so izklopljeni za VABILO: Veliki vrh, 2088 m
  4. Odstranjevnje ambrozije Komentarji so izklopljeni za Odstranjevnje ambrozije