Društvo

Planinsko društvo je bilo prvič ustanovljeno že leta 1948 kot PD “Sloga” Rogatec – Straža. Po zatonu se je v letu 1973 ponovno oblikovalo z enakim imenom. Prvotno društvo je bilo ustvarjeno in registrirano pri hrvaški planinski zvezi, saj je v takratni skupni državi Jugoslaviji večina članov in vodstva prihajalo prav iz tovarne stekla Straža iz sosednje republike Hrvaške. Veliko podporo in materialno spodbudo je društvo dobivalo prav iz te tovarne, katere ime je prevzelo tudi v naslovu. Po ločitvi republik od skupne države so se tudi poti sčasoma povsem razšle.

Smo najštevilčnejše društvo v občini Rogatec in polnopravni član Planinske zveze Slovenije ter Savinjskega Meddruštvenega odbora planinskih društev.

Glavni poudarek namenjamo seveda gorništvu. Članom in vsem ljubiteljem hoje v naravo ponujamo pester letni program. V ta namen organiziramo izlete v nižinskem svetu, sredogorju in ture v visokogorje. Zahtevnost pohodov prilagajamo starostnim skupinam in psihofizični pripravljenosti članov. Obiskujemo predvsem domače kraje in gore, privlačijo pa nas tudi pogledi preko meja naše dežele v sredo- in visokogorje.

Posebno pozornost posvečamo delu z mladimi. Zavedamo se, kako pomembno je otrokom in mladini pravilno predstaviti duh gorništva, planinstva in tekmovalnosti. Varna hoja v gore pa je tisto vodilo, ki ga skušamo ponuditi našim mladim, da z udeležbami na izletih, planinskih taborih in planinskih šolah pridobivajo osnovne korake za prijetne dneve v objemu gora. V mladih želimo prebuditi osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenja, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.

V društvu delujejo različni odseki in skupine, ki so potrebni za prijetno, organizirano obliko dela.

Smo organizator tradicionalnih pohodov v občini:

• pohod na Donačko goro ob slovenskem kulturnem prazniku,
  • češnjev pohod od planinskega doma pod Bočem do planinskega doma pod Donačko goro,
  • pohod “Objemimo Donačko goro” v okviru praznovanj rogaškega občinskega praznika,
  • Silvestrski pohod na Donačko goro, v skupnem pričakovanju Novega leta.

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec je prostovoljno društvo, namenjeno vsem ljubiteljem gora in narave, ki želijo popestriti svoje življenje z bivanjem v naravnem okolju in obogatiti svoje znanje ter spoznanje o gorah. Vabimo vas, da se nam na potepanjih pridružite, saj vam bomo z veseljem odkrili prečudoviti gorski svet in njegovo neprecenljivo bogastvo.

Morske gore

Letošnja s snegom bogata zima se še ni prav dobro poslovila z Velebita, kamor smo kanili tik pred prvomajskimi prazniki, odgnalo je ni tudi veliko zanimanje udeležencev, ki so prosta mesta v kombiju zapolnili dober mesec pred izletom, še pred objavo kakršnega koli vabila (le-to se tako nikoli ni pojavilo na naši spletni strani…). No, par dni pred odhodom na Velebit se je izkazalo, da v višjih legah, kjer smo imeli namen hoditi, sneg še kar vztraja, tako da nam ni preostalo drugega, kot da smo na vrat na nos spremenili cilj izleta – mahnili smo jo tja, kjer snega zagotovo ne bo. Na Cres in Lošinj! V prvih dveh dneh (27. in 28. 4.) smo obiskali najvišja vrhova Cresa, to sta Sis (639 m; razgled na priloženi fotografiji spodaj) in Gorice (648 m), popoldne pa se še malo razmigali na pohodu iz mesta Cres do Sv. Salvadurja. V soboto smo imeli nekoliko daljši pohod – opravili smo krožno turo na Osorščico, ki smo jo malo začinili z odsekom zavarovane poti, ter obiskali njen vrh Televrin (588 m), ki je hkrati najvišja točka Lošinja. Nedelja je bila še bolj počitniško obarvana – skok do Lubenic, poležavanje na plaži in kosilo v starem ribiškem mestecu Valun. Ko smo s trajektom zapuščali Cres smo si prav vsi zaželeli, da bi obisk otoka podaljšali za kak dan ali dva. Hm, kdo ve, morda pa jo spet kdaj odmahamo na kak Jadranski otok! Utrinki so na ogled v galeriji.

1. VABILO: Bukovica Komentarji so izklopljeni za VABILO: Bukovica
  2. Kam čez poletje! Z nami!!! Komentarji so izklopljeni za Kam čez poletje! Z nami!!!
  3. Planinska delovna akcija Komentarji so izklopljeni za Planinska delovna akcija
  4. Sončna Dobrča Komentarji so izklopljeni za Sončna Dobrča
  5. Tabor mladih planincev Podpeca 2018 Komentarji so izklopljeni za Tabor mladih planincev Podpeca 2018
  6. Dobrča – sprememba datuma Komentarji so izklopljeni za Dobrča – sprememba datuma