Društvo

Planinsko društvo je bilo prvič ustanovljeno že leta 1948 kot PD “Sloga” Rogatec – Straža. Po zatonu se je v letu 1973 ponovno oblikovalo z enakim imenom. Prvotno društvo je bilo ustvarjeno in registrirano pri hrvaški planinski zvezi, saj je v takratni skupni državi Jugoslaviji večina članov in vodstva prihajalo prav iz tovarne stekla Straža iz sosednje republike Hrvaške. Veliko podporo in materialno spodbudo je društvo dobivalo prav iz te tovarne, katere ime je prevzelo tudi v naslovu. Po ločitvi republik od skupne države so se tudi poti sčasoma povsem razšle.

Smo najštevilčnejše društvo v občini Rogatec in polnopravni član Planinske zveze Slovenije ter Savinjskega Meddruštvenega odbora planinskih društev.

Glavni poudarek namenjamo seveda gorništvu. Članom in vsem ljubiteljem hoje v naravo ponujamo pester letni program. V ta namen organiziramo izlete v nižinskem svetu, sredogorju in ture v visokogorje. Zahtevnost pohodov prilagajamo starostnim skupinam in psihofizični pripravljenosti članov. Obiskujemo predvsem domače kraje in gore, privlačijo pa nas tudi pogledi preko meja naše dežele v sredo- in visokogorje.

Posebno pozornost posvečamo delu z mladimi. Zavedamo se, kako pomembno je otrokom in mladini pravilno predstaviti duh gorništva, planinstva in tekmovalnosti. Varna hoja v gore pa je tisto vodilo, ki ga skušamo ponuditi našim mladim, da z udeležbami na izletih, planinskih taborih in planinskih šolah pridobivajo osnovne korake za prijetne dneve v objemu gora. V mladih želimo prebuditi osnovne vrline delavnosti, vztrajnosti, poštenja, prijateljstva, tekmovalnosti in zaupanja.

V društvu delujejo različni odseki in skupine, ki so potrebni za prijetno, organizirano obliko dela.

Smo organizator tradicionalnih pohodov v občini:

• pohod na Donačko goro ob slovenskem kulturnem prazniku,
  • češnjev pohod od planinskega doma pod Bočem do planinskega doma pod Donačko goro,
  • pohod “Objemimo Donačko goro” v okviru praznovanj rogaškega občinskega praznika,
  • Silvestrski pohod na Donačko goro, v skupnem pričakovanju Novega leta.

Planinsko društvo “Sloga” Rogatec je prostovoljno društvo, namenjeno vsem ljubiteljem gora in narave, ki želijo popestriti svoje življenje z bivanjem v naravnem okolju in obogatiti svoje znanje ter spoznanje o gorah. Vabimo vas, da se nam na potepanjih pridružite, saj vam bomo z veseljem odkrili prečudoviti gorski svet in njegovo neprecenljivo bogastvo.

Gremo na Košenjak!

Na vrhu Košenjaka.

V nedeljo, 28. oktobra 2018, vas vabimo, da se nam pridružite na izletu na Koroško. Obiskali bomo Košenjak (1522 m), s katerega je ob jasnem vremenu lep razgled na Pohorje, Peco, Uršljo goro, … Nekoliko pod vrhom je tudi planinski dom, ki ga bomo obiskali ob povratku. S hojo bomo pričeli v Dravogradu, pot je sicer enostavna, le traja nekoliko dlje 😉 Prijave zbira Ines Zalezona do srede, 24. oktobra.

Nekoliko več informacij najdete v priloženem vabilu.

2018-10-28-Kosenjak-vabilo
  1. VABILO: Bistriški vintgar Komentarji so izklopljeni za VABILO: Bistriški vintgar
  2. Taborni čvek “Podpeca 2018” Komentarji so izklopljeni za Taborni čvek “Podpeca 2018”
  3. Tabor skozi pogled novinarja Komentarji so izklopljeni za Tabor skozi pogled novinarja
  4. VABILO: Baba in Montura Komentarji so izklopljeni za VABILO: Baba in Montura
  5. Tabor mladih planincev Podpeca 2018 Komentarji so izklopljeni za Tabor mladih planincev Podpeca 2018
  6. Mladi planinci na radiu Slovenija! Komentarji so izklopljeni za Mladi planinci na radiu Slovenija!
  7. Tabor Podpeca – Peca! Komentarji so izklopljeni za Tabor Podpeca – Peca!