VABILO: Blegoš

V soboto, 14. marca 2020, vas vabimo na izlet na Blegoš (1562 m).

Blegoš je najvišji vrh Škofjeloškega hribovja s čudovitim razgledom na Ratitovec ter del najvišjih vrhov v Julijskih Alpah. Posejan je z bunkerji Rupnikove linije izpred 2. svetovne vojne, ki je služila za obrambo pred italijanskimi napadi.
Hojo bomo pričeli na sedlu Črni kal. Za vzpon bomo potrebovali približno dve uri, malo manj za sestop. Pot je primerna za vse kategorije pohodnikov.

Odhod bo v soboto, 14. marca 2020 ob 6. uri z avtobusne postaje v Rogatcu, vrnemo pa se v večernih urah.
Prispevek za prevoz je za mlade planince 15 €, za odrasle člane 18 €, za nečlane pa 20 €.
Oprema: Običajna obutev in oblačila za ta letni čas.
Prosimo, da se zaradi organizacije prevoza prijavite do torka, 10. marca 2020, na telefonsko številko 040 606 722 (Ines).

V primeru neugodne vremenske napovedi ali premalega števila udeležencev bo izlet odpovedan.

2020-03-14-Blegos