Češnjev pohod 2017

Letošnjega tradicionalnega Češnjevega pohoda se je udeležilo štirideset pohodnikov iz večih planinskih društvev, predvsem iz “Boč” Kostrivnica, “Sloga Rogatec, “Vrelec Rogaška Slatina in nekaj iz PD Šmarje pri Jelšah ter Ložno sv. Florijan. Trasa je potekala od Rudijevega doma pod Donačko goro do Velikonočnice pod Bočem. Čeprav je jutro kazalo na precejšen odmik vremena od dokaj lepe predhodne vremenske napovedi, smo se podali v vetrovno pot proti Ložnemu, kjer smo imeli prvi večji postanek z malico, katero so prispevala planinska društva Ložno sv. Florijan, “Boč” Kostrivnica in “Sloga” Rogatec. Po obsežnem počitko smo pot nadaljevali proti Ravnocerju, kjer pa nas je vmes doletelo dežno prebujanje, ki pa na srečo ni trajalo dolgo, saj se je po kakšne dobre pol ure pršenje ustavilo in nam nadaljevanje poti postreglo z izjemno lepim preostankom sobotnega dneva. Seveda, najprej obvezen postanek pri Gavezu in nato pot proti Velikonočnici. Četverica se je vmes odločila stopiti še na vrh Boča, in najmlajša dva, Dino, ki je tudi vodil izlet ter Tomi, sta skočila še na ferato in nato na vrh Boča, ostali smo jo pa mahnili kar do cilja na odličen Dreveniški golaž in Marijino sladico. Prijeten dan smo tako zaključili in se obvezali, da naslednje leto ponovno pridemo skupaj. Utrinki s pohoda.